Fırsatçılar yandı!

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, KÜTESOB Genel Kurulu’nda esnaflara seslendi. Gazel, “Fiyatları stokçuluk veya anlaşma yoluyla haksız bir şekilde yükselterek fahiş kazanç peşinde koşanlara verilen cezaları artırıyoruz. İnternet üzerinden satış yapan platformlara da belli düzenlemeler ve sınırlamalar getiriyoruz” dedi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel’in Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KÜTESOB) Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma şu şekilde; “Esnaf ve Sanatkarlarımız Anadolu’nun vatan haline gelmesinde çok önemli misyonlar üstlenmişlerdir.Ahilik geleceğinin bugün ki temsilcileri olarak asırlar boyu oluşan birikimleriyle bu toprakların harcı olmuşlardır. Bir çok ülkede özellikle korona salgını döneminde sosyal adaletsizliklerin ve vicdanları yaralayan görüntülerin oluştuğuna şahit olduk. Hamdolsun Devletimizin aldığı tedbirlerle, esnaflarımız başta olmak üzere milletimizin gönülden hassasiyetiyle bu süreci en az zararla atlattık. Salgın sürecinden olumsuz etkilenenlerin başında esnaf ve sanatkarlarımız geliyordu.

ESNAFIN KREDİLERİ 3 KEZ ERTELENDİ

Bu dönemde esnaflarımızın yanında olmaya çalıştık.Bu kapsamda; ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnafımıza gelir kaybı ve kira olarak 4 ay süreyle 1000’er lira hibe desteği sağladık. Türkiye genelinde bu desteğin tutarı 4,6 Milyar lirayı aştı. Bunun yanında dahil oldukları gruba göre esnafımıza, 5 bin ve 3 bin liralık hibe desteği de oluşturduk. Bunun miktarı da 4,3 Milyar lirayı buldu.Ayrıca esnaf ve sanatkarlarımızın kredi ve kefalet kooperatiflerine olan borçlarını yeniden yapılandırabilmelerini temin ettik. 2020’de bir kez 2021’de 3 kez bu kredileri ertelemeye tabi tuttuk.

“MANİPÜLASYONLARLA DA MÜCADELE ETMEK ZORUNDA KALDIK”

Korona salgını sonrasında yeniden işlerinin başına geçen esnafımıza ihtiyaçlarına göre, çeşitli araçlara desteklemeyi sürdüreceğiz. Esnaflarımız kendi yaşadıkları sıkıntıya rağmen bu dönemde, oda başkanlarımızın önderliğinde, herkese yardım elini uzattılar. İmkanlarını bölüştüler. Bu toprakları vatan yapan harçtan bahsederken kastettiğimiz şeylerden biri de esnaflarımızın bu duyarlılığıdır. İnşallah bu hassasiyetle büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını birlikte gerçekleştireceğiz. Bunun için sizlere çok teşekkür ediyorum. Küresel enerji ile gıda ve hammadde fiyatlarında yaşanan artışlar ister istemez ülkemizi de etkiledi. Üstelik bunun üzerine 2018 yılından beri döviz kurları üzerinden yapılan manipülasyonlarla da mücadele etmek zorunda kaldık. Bu mücadeleyi de aldığımız ve alacağımız önlemlerle başarıya ulaştıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Fiyatları stokçuluk veya anlaşma yoluyla haksız bir şekilde yükselterek fahiş kazanç peşinde koşanlara verilen cezaları artırıyoruz.

“ESNAFIMIZIN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

İnternet üzerinden satış yapan platformlara da belli düzenlemeler ve sınırlamalar getiriyoruz. Kendi işini kurmak, yaygınlaştırmak ve büyütmek isteyen girişimcilerimize verdiğimiz desteği artırıyor ve genişletiyoruz. Çeşitli istihdam projeleriyle gençlerimizin hem meslek öğrenmelerini hem de kazanç sahibi olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Birçok kalemde gerçekleştirdiğimiz KDV indirimleriyle bir yandan vatandaşımıza dokunurken, diğer yandan da esnafımızın işini kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Çalışan, üreten, istihdam eden, ülkeye kazanç sağlayan herkesin yanında olmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle, kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyor, esnafımıza bereketli, bol kazançlı ve huzurlu çalışmalar diliyorum”.

HABER MERKEZİ

Fırsatçılar yandı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!