“Geliyor gelmekte olan”

CHP’nin önde gelen isimlerinden Şeref Han, Bayram Pazarı’nda esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Halkın ekonomik zorluklarla mücadelesine kulak veren Şeref Han,“1 yıl daha sabredin. Geliyor gelmekte olan. Ondan sora böyle sıkıntılarımız olmayacak” dedi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Kütahya Eski İl Başkanı Av. Şeref Han, Cuma pazarında yer alan işportacıların yer aldığı Bayram Pazarı’nı ziyaret etti. Esnafların dertlerini dinleyen Şeref Han, Cuma günü Bayram Pazarı’nın kapanıp yerine sebze pazarının kurulmasının işportacılara zarar vereceğini dile getirdi. İşportacıların tezgah toplama ve elektrik tesisatı kurma bakımından ve 1 gün ara verme açısından büyük kayıplar yaşayacağını bildirdi. Şeref Han, işportacıların sorununun çözümü için Kütahya Belediyesi ve Kütahya Pazarcılar Odası ile temaslara geçtiğini bildirdi. Ayrıca vatandaşlarında pazarda zamlar karşısında zor durumda olduğunu açıklayan Şeref Han, “Bayrama az kaldı. Bu sene bu Pazar yerinin özel ve önemli bir yeri var. İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullardan dolayı halkın mağazalardan, AVM’lerden alışveriş yapabilme imkânı yok. Dar gelirli aileler bu tür Pazar yerlerinde ceplerinde 3-5 kuruşla çocuklarına bayramlık alabilme, kendilerine de para kalırsa öyle bayramlık almaktalar. Halkımıza sesleniyorum. 1 yıl daha sabredin. Geliyor gelmekte olan. Ondan sora böyle sıkıntılarımız olmayacak” ifadelerini kullandı.

AHMET DİNÇ

“Geliyor gelmekte olan”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!