Gönülleri fethediyor

Kütahya’nın Afyonkarahisar yönünden geliş istikametinde giriş noktasında bulunan Ahmet Kurdaş Mola Yeri, astığı pankartla gönülleri fethediyor. İşletme sahibi Ahmet Kurdaş tarafından asılan pankartta “Yangın bölgelerinden dönen personel ücretsiz misafirimizdir” yazıyor.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya’nın Afyonkarahisar’dan geliş yönünde yer alan Ciğerci Ahmet Kurdaş Mola Yeri, yangın kahramanlarını ücretsiz misafir ediyor. Çalışması hakkında bilgi veren işletme sahibi Ahmet Kurdaş, “Bu yangın felaketinden dolayı bütün ülkemizin ve yangın bölgelerinde ki bütün halkımızın duygularını paylaşıyoruz. Üzüntüleriyle üzülüyoruz. Bu ülkenin ciğerleri, yüreği yandı. Bizler oralarda olmasak bile en içten hissettik. Bizde Uşak, İzmir, Afyonkarahisar, Denizli, Muğla, Antalya gibi şehirlerden geliş istikametinde Kütahya’nın girişinde hizmet veriyoruz. Afet yangın kahramanlarını burada kucaklayıp kendi imkanlarımız doğrultusunda manen biz nasıl destek oluruz fikri gelişti. Kütahya sınırlarına giren insanlar ilk olarak bizi görüyor. Bizde şehrin giriş kapısında bu insanlara yaptıkları fedakarlıktan dolayı destek olalım istedik. Yangın bölgelerinden gelen personele, gönüllülere manevi bir teşekkür etme babında bütün personellere kısacası yangın kahramanlarına vefa borcu olarak acizane bir şey yapmak istedik. O insanları burada yedirip, içirip, kahve ikram edip evlerine giderken yalnız olmadıkları hissettirmek istedik” dedi.

BİZ BİZE YETERİZ TÜKİYE
Eleştirmek yerine harekete geçmeyi öneren Ahmet Kurdaş, “Birçok farklı mecradan yangın ile ilgili eleştiriler yapılıyor. Devleti, hükümeti eleştirenlere sesleniyorum; Bakın arkadaşlar hani diyoruz ya ciğerlerimiz yanıyor. Bence herkesin el ele verip biz bize yeteriz Türkiye demesi lazım. Her şey devletten beklenip bir yere varılmaz. Herkes bir şey yaptıkça bu ülke ileriye gider. Dün akşam bu hizmeti vermeye başladık, itfaiye, orman ve veteriner grupları uğradı. Yedik içtiklerinin yarısını ödemek isteyenler oldu, biz almıyoruz. Bizim amacımız para değil, günlerdir yangın yerinde çabalayan kahramanların gönlünü almak, rızalık almak. Bu ülke her zaman payidar kalacaktır. Yeter ki iyi niyetimiz olsun. Devleti eleştirmeyi bırakıp karıncanın Hz. İbrahim’in ateşine bir damla su ile gittiği gibi niyetimiz önemli. Niyetimiz halistir”diye konuştu.

AHMET DİNÇ

Gönülleri fethediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!