Gören almak istiyor ama satılık değiller

Gürkan Otomotiv sahibi Gürkan Kocabıyık’ın metal araba koleksiyonu büyük beğeni topluyor. Dükkanı ziyaret edenler eşine az rastlanan metal araçlardan almak istesede Kocabıyık satmayı düşünmüyor. Kocabıyık 800’e yakın araç koleksiyonu için şuana kadar 150 bin TL civarı harcadı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gürkan Otomotiv sahibi Gürkan Kocabıyık, internet satış siteleri yada mezatlardan satın alıp biriktirdiği nadir metal araba maketleriyle bir koleksiyon oluşturdu. Babadan gelen bu hobiyi devam ettiren Gürkan Kocabıyık şu açıklamalarda bulundu: “Galeri işiyle uğraşıyorum. Araba alım satımı yapıyorum. Metal araç koleksiyonu yapıyorum. Adet olarak ölçek ölçek değişiyor araçlar. 1/18, 1/36, 1/43 olmak üzere çeşitli ebattalar. Araç sayısı her geçen gün değişiyor ama şuan 800’e yakın aracım var. Bunlar oyuncak araç ama koleksiyonluk metal araç. Bunlar gerçek araçların bire bir lisanslı yapım orjinalidir. Ben bunların teminini ya internetten ya mezatlardan katılıp satın alıyorum. Gördükçe alıyor ve biriktiriyorum. Bunları dükkânımda sergiliyorum. Dükkâna sığmayanlarda evde duruyor. Koleksiyona yoğun ilgi var. Gelen beğeniyor, fotoğraf çekinmek istiyor. Daha çok galerici arkadaşlar geliyor ve ilk kez böyle bir şey gördüklerini söylüyorlar. Satın almak istiyorlar, talep çok ama ben satmıyorum. Bu hobi pahalı bir hobi. Şuan 150 bin TL’ye ulaştı bu koleksiyona harcadığım para.  Bunları satmayı düşünmüyorum. Normal arabayı alır satarız da bunlar bizim için değerli yani

“DÜNYA’ DA BU ARACA SAHİP BİN KİŞİDEN BİRİSİYİM”

Bu bize babadan gelen bir hastalık. Daha önceden babam yapıyordu böyle bir koleksiyonu. Bizede o bulaştırdı. Çoğu araba piyasada bulunan arabalardan değil, nadir arabalardan. Almak isteyen çok paralar veren oldu. Şuan mesela 1/24’ün Mercedes Maybach’ı var. O çoğu insanda yok. Onu görüpte almak isteyen çok oluyor. Mercedes’in 123 kasası var bin üretimli. Dünyadaki bu araca sahip bin kişiden birisi benim. Koleksiyonumuzu görmek isteyen vatandaşları galerimize bekleriz”.

Gören almak istiyor ama satılık değiller

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!