Gündem

"Kütahya’nın sesi: Mustafa Salün" belgeseli yayınlandı

 

“Kütahya’nın sesi: Mustafa Salün” belgeseli yayınlandı

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) ile Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliği kapsamında hazırlanan ‘Kütahya’nın Sesi: Mustafa Salün’ ismli kısa belgesel, izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Bu haber 2021-04-23 11:31:53 eklenmiş ve 66 kez görüntülenmiştir.

 

Belgeselde, ‘Kütahya’nın Sesi’ diye bilinen Mustafa Salün ve Kütahya tanıtılıyor. Salün, “Türkülerimize ve geleneklerimize aşığım. Bunları gelecek nesillere aktarmak, benim için bir sorumluluk. Belgeselde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
BELGESEL İNGİLİZCE ALTYAZILI
Belgeselin yönetmenliğini yapan Öğr. Gör. Ahmet Sunal, bu çalışmanın günümüze uygun formatta hazırlandığını belirterek, “Önceliğimiz Z kuşağı. Kütahya’nın değerlerini, sosyal medya kanallarına uyumlu olacak şekilde hazırlıyoruz. Bu yüzden belgeseller uzun değil, kısa olmalı. Konu kısa ve net bir şekilde insanlara aktarılmalı. 15 dakikayı geçmemeli. Kütahya kültürel olarak zengin bir şehir. Bu kültürden herkes faydalanmalı. O yüzden KSBÜ ile Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliği kapsamında hazırlanan çalışmalarımız İngilizce altyazılıdır. Belgeselde emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu