GündemKütahyaManşet

“İnançsız hiçbir toplum yok”

AK Parti Milletvekilleri Ahmet Tan ile Ceyda Çetin Erenler Yaz Kur’an Kursları Açılış Programı’na katıldı. Ceyda Çetin Erenler, 20 yıl önce 12 yaşından önce çocukların camilere gidemediği günlerin yaşandığını anlattı. Ahmet Tan ise “Ateist toplum olmaya gidiyoruz diyorlar ama insanın fıtratında inanmak var” dedi.

Kütahya İl Müftülüğü 2021 yılı yaz Kur’an kursları açılış programı Kütahya Valisi Ali Çelik, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Çetin Erenler’in katılımıyla Şeyh Edebali Cami Bahçesi’nde gerçekleşti. Açılış programında konuşan Ceyda Çetin Erenler, “Bu kazanımları çok değerli buluyoruz. Unutmamalıyız! Bundan 20 yıl önce 12 yaşından önce çocuklarımızın camilere gidemediği günleri yaşadık. O zamanlar Müftülüğü aramıştım, benimde kızım ilkokulu bitirince gitti. Elhamdülillah 4 yaşından itibaren çocuklarımız camilerimizi şenlendirecek. Allan devletimize zeval vermesin. Cumhurbaşkanımız öncülüğünde bu kazanımları elde ettik. Allah daha da güçlenerek gelecek nesillerimizin milli manevi değerlerle büyümesini ve vatanına hayırlı evlat olmalarını nasip etsin. Çocuklarımız tatillerini burada en iyi şekilde değerlendirecekler. Ailelere de çocuklarını küçük yaşlarda kuran kurslarına gönderdikleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“YA İNEĞE İNANIYOR YA PUTA TAPIYORLAR”

Ateist toplum iddialarını yalanlayan Ahmet Tan, “Kuran Kurslarının açılması çok önemli bir hizmettir. Ülkemizin son dönemlerde kalkınma hamlelerini çıktığı bu dönemde insanlarımızın, gençlerimizin milli ve manevi değerlerle tecizatlanması çok çok önemli. Dünya’da ki insanlara baktığımızda dindar insanların üzerinde bir takım sıkıntılı dönemlerin geçtiğini görüyoruz. Dünya’ya baktığımızda inançsız hiçbir toplum yok. Ya ineğe inanıyorlar, ya puta tapıyor yada tahrip edilmiş dinlere inanıyorlar. Bizim Allah inancımız var. Ateist toplum olmaya gidiyoruz diyorlar ama insanın fıtratında inanmak var. Biz son din olan İslam dininin mensuplarıyız. Müslümanım demek bir iddiadır. İddiayı’da ispat etmek gerekir. İspat etmek içinde dinin temellerini mutlaka çocuk yaşlarda gençlerimize öğretmemiz gerekiyor” diye konuştu.  

AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu