KÜTAHYA

Yol tartışması çıktı

CHP Milletvekili Ali Fazıl Kasap, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarla yeni bir yol tartışması başlattı. Şeyhler- Karbasan yolu için “İnsanlara bu eziyeti kim çektiriyor?” diyen Fazıl Kasap’a Recep Önlü’den destek gelirken, Kasap’a cevap veren AK Parti Hisarcık İlçe Başkanı Ali Var’ın yanında sosyal medyayı çok aktif kullanan Murat Koyak, İsmail Elmacı, Emin Karabacak gibi isimler yer aldı.
Bu haber 2021-02-23 09:46:27 eklenmiş ve 3206 kez görüntülenmiştir.

 AHMET DİNÇ - ÖZEL HABER 

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, ilçe ve köy yollarının durumlarını gündeme getirmeye devam ediyor. Ali Fazıl Kasap ile en son AK Parti Emet İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Elmacı arasında Emet yolları için ayrılan bütçe konusunda tartışması yaşanmıştı. Önceki gün Milletvekili Kasap, “Şeyhler-Karbasan yoluna, yol demeye şahit ister. İnsanlara bu eziyeti kim çektiriyor? Bu yol tarla yolu değil. 2021 Kütahya’sındayız” şeklinde Hisarcık yolları hakkında paylaşım yapması yeni bir tartışmayı ateşledi. Fazıl Kasap’ın paylaştığı fotoğraflarda toprak ve çamur içinde bir yol yer alıyordu. Fazıl Kasap’ın paylaşımına çok sayıda CHP’li, İYİ Partili ve Gelecek Partili Kütahyalılardan beğeni geldi.

 

“BAĞLANTI YOLUNU YAPAMAMIŞKEN ELBETTE DİĞER YOLLARI YAPAMAZSINIZ”

CHP’li parti yöneticileri içeresinde yol hakkında bildiri yayınlayan sadece CHP Hisarcık İlçe Başkanı Recep Önlü oldu. Konuyu gündeme getirdiği için teşekkür eden Önlü, “CHP Kütahya Milletvekilimiz Ali Fazıl Kasap’a öncelikle unutulan Hisarcık ilçemizin sorunlarını gündeme getirdiğiniz için teşekkür ederim. Şeyhler - Karbasan yolu, iki köy halkının haklı talebidir ve bu talebi duymayan AK Parti Hisarcık İlçe Başkanı Sayın Ali Var sosyal medya hesabından vekilimize yönelik güya cevaplar vermiştir. Sayın başkan elbette ki biliyoruz siz Şeyhler ve Karbasan yolunu yapamazsınız! Sayın başkan siz daha Hisarcık ve Gediz ilçe bağlantı yolunu yapamamışken elbette diğer yolları yapamazsınız! Sayın başkan siz her fırsatta yapamadıklarınızın üstünü örtmek için CHP’ye ve milletvekillerine saldıracağınıza, AKP Kütahya milletvekillerinden rica edin de söz verdikleri yolları, bor karbür fabrikasını, kadro veremedikleri Eti Maden taşeron işçi arkadaşların taleplerini yerine getirsinler” açıklamasında bulunarak olayı farklı bir boyuta taşıdı.

 

HİSARCIK AK PARTİ’DEN, FAZIL KASAP’A TEPKİ GELDİ

AK Partili yönetici ve üyeler Ali Fazıl Kasap ile Recep Öncü’nün açıklamalarına peş peşe cevap verdi. AK Parti Hisarcık İlçe Başkanı Ali Var, ilçe bağlantı yolları tamamlandıktan sonra 3.derece yolların yapılacağını belirtti ve Karbasan yolu üzerinde fotoğraflar çekindi. AK Parti’nin hizmet siyaseti yaptığını vurgulayan Ali Var, “Bildiğiniz üzere her iki köyümüzün Hisarcık ilçe bağlantı yolları sırası ile Karbasan- Hisarcık İlçe bağlantı yolumuz 2016 tarihinde Etimaden Genel Müdürü’müzün katkıları ile Kütahya İl Özel İdaresi tarafından BSK sıcak asfalt ile, Şeyhler-Hisarcık ilçe bağlantı yolumuz 2019 yılında Kütahya İl Özel İdaresi tarafından BSK sıcak asfalt ile kaplıdır. Ayrıca Karbasan- Ömerfakı- Düşecek il bağlantı yolumuz sathi asfalt ile altyapısı düzgün bir şekilde kullanıma açıktır. Bahsettiğiniz yol iki köyümüzü birbirine bağlayan 3.derece bir yoldur. Şeyhler köyümüzdeki bir vatandaşımız 15 dakika içinde tamamen BSK sıcak asfalt ile kaplı yoldan Karbasan Köyü’müze ve oradan il bağlantı yoluna konforlu bir şekilde geçebilmektedir. Tüm köylerimizin ilçe bağlantı yollarının tamamlandığında elbette ki 3.derecedeki yollarımızda yapılacaktır. Bizim siyasi gayemiz tüm vatandaşlarımızın konforunu rahatlığını sağlamaktır. AK Parti siyasetinin hizmet ve eser siyaseti olduğunu hatırlatırım” ifadelerini kullandı. Sosyal medya üzerinden AK Parti Kütahya İl Yönetim Kurulu Üyesi Emin Karabacak, Ali Var’a destek çıkarak, “Adamların hayatları yalan başkanım” şeklinde yorum yazdı. 

 

“FAZIL KASAP, NAVİGASYONA BARİ SORSAYDI”

AK Parti Emet İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Elmacı’da konu hakkında yorumda bulunarak; “Gene Fazıl Bey işi bilenlere sormadan oradan buradan duyma laflarla çamurlu yola girmiş. Navigasyona bari sorsaydı doğru yolu bulurdu” ifadelerini kullandı.

 

MURAT KOYAK’TA TARTIŞMAYA KATILDI

Saygı ve sabır beklediklerini söyleyen Kütahya İl Özel İdare Genel Sekreteri Murat Koyak, “Kütahya genelinde köy yollarımızın yaklaşık 800 km’si sıcak asfalttır, bakımı yapılanların dışında tüm yollarımızın il ve ilçe bağlantıları asfalt ile kaplıdır. Bu konuda Türkiye’de önde olan iller arasında olduğumuzu biliyoruz. Paylaşımı yaptığınız Şeyhler ve Karbasan köylerimizin Hisarcık’a bağlantı yolları da sıcak asfalt ile kaplıdır. Ayrıca Karbasan köyümüzün İl bağlantı yolu da satıh kaplama asfalt ve altyapısı gayet iyi durumdadır. Bahsettiğiniz yol iki köyü birbirine bağlayan 3.derece bir yoldur. Öncelik sırasına göre tüm köylerimizin il ve ilçe bağlantı yollarında çalışmalarımız tamamlanmasına binaen 3.derece olan iki köy bağlantı yollarında çalışmalarımız devam edecektir. Bütün köylerimizi ilçe bağlantı yollarını sıcak asfalt beton asfalt ile buluşturduktan sonra diğer iki köy bağlantıları yapılacaktır. Öncelikle yollarımızın altyapısını sağlamlaştırıyorum. Sonrada 10 cm kalınlığında asfalt atıyoruz ve reflektör yol çizgi ve trafik işaretlerini tam yapıyoruz. Önceliklerimizi belirleyerek tüm köylerimize aynı hizmeti götürmeye çalışıyoruz. Bu konuda saygı ve sabır bekliyoruz” açıklamasında bulundu. Murat Koyak’a cevap veren Fazıl Kasap, “Hisarcık-Gediz yolu yıllardır yapılmadı. İlçeler arası yoldur. Ayrıca 3.derece yol dediğiniz Şeyhler-Karbasan yolu da 3 senedir yapılmasını istediğimiz bir yol. En az 10-15 köyün Kütahya'da daha kısa sürede ulaşmasını sağlar. Yol siyasi bir tartışma mevzu olmamalı. Bu olaya siyasi bir tercih olarak bakmak etik değildi” dedi.

CHP Kütahya Milletvekili Alif Fazıl Kasap'ın paylaştığı fotoğraflar:

 

 

AK Parti Hisarcık İlçe Başkanı Ali Var'ın paylaştığı fotoğraflar:

 

 

ETİKETLER : AKPARTİ CHP İSMAİLELMACI ALİFAZILKASAP YOL EMİNKARABACAK MURATKOYAK İLÖZELİDARESİ HİSARCIK RECEPÖNLÜ ALİVAR KÜTAHYA
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.5939 7.6075
€ EURO 9.0208 9.0371

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca