“Hakkımızı helal etmiyoruz”

TKİ Tavşanlı Linyitspor tahkim kurulundan çıkan umutları söndüren karardan sonra yazılı açıklamada bulundu. Açıklamada; “Tüm delil ve kanıtlar gün yüzü gibi ortadayken, hakkımızın göz göre göre yenmesini spor kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Her birinize hakkımızı helal etmiyoruz” dendi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TKİ Tavşanlı Linyitspor’un yazılı açıklaması şu şekilde: “Play off müsabakaları sonrasında yaşadığımız haksızlık ve alınan kararlara bağlı olarak yaptığımız tüm girişimlerimiz, Disiplin Kurulundan sonra Tahkim Kurulu’ndan da hem de herhangi bir gerekçe göstermeden oy çokluğu ile red edilmiştir. Cezayı veren kurumun, sonrasında kendini aklamak adına başka yanlış kararlar ile işin içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Tüm delil ve kanıtlar gün yüzü gibi ortadayken, hakkımızın göz göre göre yenmesini spor kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Vicdani olmayan bu karar, Tahkim kurulunun ve TFF’nin adalet kavramından yoksun, günü kurtaran yönetim felsefesiyle bugün bizleri, yarın ise başka camiaları mağdur etmekten öteye gitmeyecektir.Ceza verilen bir futbolcuyu zamanın da tebliğ etmedik, savunma almamışız,futbolcu taraftarın üstüne istediğini atabilir gibi Oscara aday saçmalayan sizler, almış olduğunuz bu haksız kararla Tüm camiamızın vebalini hayatınız boyunca üstünüzde hissedeceksiniz. Tavşanlının, Linyitspor Camiasının, Yönetiminden tüm personelinin ve en acısı emekçi kömür işçilerinin, alın terini, emeğini, mücadelesini hiçe sayan, her birinize hakkımızı helal etmiyoruz”.

AHMET DİNÇ

“Hakkımızı helal etmiyoruz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!