Hayvancılara devlet desteği müjdesi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Türkiye’nin tarımsal üretiminde verimliliği ve kaliteyi artırmak için bir dizi önemli adım attıklarını açıkladı. Bunlardan biri de düve alım desteği. Kirişci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, düve yetiştirme sektörünün desteklenmesi için yeni bir destek programı başlattıklarını duyurdu.

Bu program kapsamında, öncelikle düve yetiştirme merkezlerinden temin edilen hayvanlara %50, Bakanlığın belirlediği diğer işletmelerden temin edilen hayvanlara %40 hibe desteği sağlanacak. Desteklemeye başvuran birinci derece şehit yakını, gazi yetiştiriciler, engelli, genç, kadın ve afetzede yetiştiricilere öncelik verilecektir. Bakan Kirişci, bu destek programının ilk etabında 3 bin 618 yetiştiricinin 46 bin 520 baş hayvan alımının destekleneceğini, ikinci etapta ise 12 bin 951 yetiştiricinin 165 bin 928 baş hayvan alımı destekleneceğini ve 2023 yılında toplam 212 bin baş hayvan alımının destekleneceğini belirtti.

Düve yetiştiriciliği, Türkiye’nin tarım sektörü için önemli bir kaynak oluşturuyor. Ancak, birçok çiftçi bu alanda yeterli destek alamıyor. Bakan Kirişci’nin açıklaması, bu alandaki üreticilerin desteklenmesi için önemli bir adım olarak görülüyor. Bu destek programı, çiftçilerin hayvan varlıklarını artırarak daha verimli bir üretim yapmalarına yardımcı olacak ve tarım sektörüne önemli bir katkı sağlayacaktır.

(FATİH ÇİMEN)

Hayvancılara devlet desteği müjdesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!