“Ilıca kavşağında alternatif güzergah çalışmaları başladı”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, geçtiğimiz günlerde başta sürekli trafik kazasının meydana geldiği Ilıca Kavşağı olmak üzere TBMM’de Kütahya yolları hakkında soru önergesi vermişti. Erbaş’ın önergesine cevap veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ilıca kavşağının da içinde bulunduğu kesimde alternatif güzergah çalışmalarına başlandığını ifade etti.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın Ilıca Kavşağı hakkındaki soru önergesini cevaplayan bakan Karaismailoğlu ; “ Eskişehir – Kütahya karayolunda gerekli yerlere hız sınırlayıcı levhalar konulmuş, sürücü dikkatini artırmaya yönelik gerekli yatay ve düşey işaretlemeler yapılmıştır. Buna rağmen Ilıca kavşağında, çoğunlukla aşırı hız, dikkatsizlik ve trafik kurallarına uyulmaması sonucu meydana gelen trafik kazaları dikkate alınarak ilgili kesimde standartları iyileştirmek adına alternatif güzergah çalışmaları başlatılmıştır.” Açıklaması yaptı.

SEYİTÖMER YOLUNDAKİ OTURMALAR TERMİK SANTRALİN YAPTIĞI KAZILAR KAYNAKLI
Kütahya – Bozöyük karayolu arasında yer alan Seyitömer bölgesinde oluşan oturmalar ve stabilite problemleri hakkında da bilgiler veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ; “ Seyitömer yolunda oluşan oturmalar ve stabilite problemlerinin, bölgede faaliyet gösteren termik santralin yapmış olduğu kazılar ve depo çalışmaları nedeniyle meydana geldiği tespit edilmiş olup bu durum rapor halinde ilgili kurumlara bildirilmiştir.” dedi.
ESKİŞEHİR – ANTALYA HIZLI DEMİRYOLU PROJESİNDE KÜTAHYA’DA 1 ADET İSTASYON
Eskişehir – Antalya Hızlı Demiryolu projesi hakkında da açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu ; “ 500 kilometre uzunluğundaki Eskişehir – Kütahya (Alayunut) – Afyonkarahisar – Isparta – Burdur – Antalya hızlı demiryolu projesinde proje hazırlama çalışmaları 3 kesim halinde devam etmekte olup, proje kapsamında Kütahya’da bir adet istasyon bulunması planlanmıştır”diye konuştu.

“Ilıca kavşağında alternatif güzergah çalışmaları başladı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!