İSG şenlikleri Tunçbilek’te yapılacak

Türkiye Maden İşçileri Sendikası tarafından “Dayanışma ile İş Güvenliği: İSG için İşveren, İşçi ve Aileler El Ele” başlıklı proje kapsamında düzenlenen İSG şenlikleri, 29-30 Nisan günlerinde Tunçbilek’te yapılacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Maden İşçileri Sendikası tarafından, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş mali desteği ile “Dayanışma ile İş Güvenliği: İSG için İşveren, İşçi ve Aileler El Ele” başlıklı proje etkinliklerinden olan İSG şenlikleri başlıyor.  İSG şenlikleri, hedef kitlelerde güvenlik kültürü ve iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalığı arttırmak üzere üç temel etkinlikle oluşturuldu. Öncelikle, karar vericiler, işverenler ve yerel basınla ‘iş sağlığı ve güvenliği için hep birlikte’ konulu yerel paydaşlar toplantısı gerçekleşecek ve yerinde ziyaretler yapılacak. Yerel halkın, eşlerin, anne ve babaların yanında çocukların da iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalık kazanması, hep birlikte eğlenceli ve öğretici oyunlarla küçük yaştan itibaren güvenlik kültürüyle tanışmaları ve çalışan babalarının koşullarını, iş güvenliğinin öneminin vurgulanması hedeflendi. 2 gün boyunca T. Maden İş Batı Anadolu Şubesi bahçesine kurulacak ve alanında uzman eğitimcilerle çocuklar güvenlik parkurunu deneyimleyecek. ‘Madencinin yolu’ başlıklı tiyatro oyunumuz 30 Nisan günü 13.00’te gerçekleşecek. Maden sektöründe iş güvenliği ve güvenlik kültürünün hayatımıza yerleşmesi için eğlenceli ve öğretici bir etkileşimli tiyatro oyunu olacak.  Maden sektöründe, iş sağlığı ve güvenliğinin (İSG) önemi hakkında farkındalık yaratmayı, aileler, yöre halkı, işçi ve işverenler dahil herkese güvenli bir ortam sağlamayı hedefleyen Proje, güvenlik kültürünün yaşamın her alanında işlenmesini amaçlıyor. Proje kapsamında bugüne kadar farkındalık yaratıcı eğitimler, İSG günleri ve yarışmalar düzenlenecek.  Güvenlik kültürünü hedef bölgelerde oluşturmaya yönelik olarak gerçekleştirilecek İSG şenlikleriyle; anne-baba, eşler, çocuklar ve işçiler hep birlikte eğlenerek öğrenecek.

İLHAN BOZ

 

İSG şenlikleri Tunçbilek’te yapılacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!