İşkur öğrencilerin yanında

Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kamil Uçan, İşkur’un öğrencilerin yanında olduğunu hatırlattı. Kamil Uçan, Doğru Meslek Seçiminin Önemi ve  İş Arama Becerileri ve Kariyer Planlaması seminerleriyle İŞKUR’un toplam  bin 213 öğrenciye ulaştığını açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kamil Uçan’ öğrencilerin meslek seçmelerine yardımcı olmak için yapılan faaliyetleri şu şekilde açıkladı:  “İŞKUR,  meslek seçme aşamasında bulunan öğrencilerin doğru kariyer planlaması yapması ve gelecek planlarının etkin ve verimli olması için faaliyetler yürütmektedir.  Bu kapsamda Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak,  şimdiye kadar 4 ortaokul ve 12 Lise ziyaret edilerek  7. ve 8. sınıf öğrencilerine “Doğru Meslek Seçiminin Önemi” seminerinde 321 öğrenciye;  11. ve 12. Sınıf öğrencilerine de “İş Arama Becerileri ve Kariyer Planlaması” seminerinde 892 olmak üzere toplam 1213 öğrenciye ulaşılmıştır.  Ortaokul öğrencilerine uygulanan faaliyetlerle; öğrencilerin meslekleri ve kendilerini tanımaları mesleki bilgi yetenek ve kabiliyetlerinin tespit edilmesi amaçlanmaktadır. Lise öğrencilerine uygulanan seminerle de özgeçmiş hazırlanması, mülakat teknikleri, işgücü piyasası ve açık işlerin araştırılması ve çalışma hayatındaki hak ve sorumluluklar anlatılmaktadır.    İŞKUR Meslek Danışmanları ile rehber öğretmenlerin işbirliği/iletişiminin arttırılması ve birlikte çalışma kültürünün güçlenmesi amacıyla yaklaşık 140 Rehber öğretmenin katıldığı Zoom üzerinden bilgilendirme/seminer gerçekleştirilmiştir. Faaliyetler yılsonuna kadar devam edecektir”.

HABER MERKEZİ

 

İşkur öğrencilerin yanında

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!