İşkur’dan eğitim desteği

Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Toplum Ruh Sağlığı Merkezine kayıtlı ruh sağlığı ve davranış bozukluğu hastalara destek vermeye devam ediyor. İŞKUR, bipolar ve şizofreni tanılı 7 kişi iş arama becerileri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda eğitim verdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş Kulübü, Kütahya Toplum Ruh Sağlığı Merkezinden hizmet alan bipolar ve şizofreni tanılı 7 iş arayan kişiyi yakından tanımak, iş arama becerileri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirmek ve bu kişileri iş hayatına hazırlamak amacıyla tarihinde eğitim düzenledi ayrıca iş arayan 8 kişide işe yerleştirdi. Etiğim sonrasında, üyelerle bir araya gelen Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kamil Uçan; “Ruh sağlığı ve davranış bozukluğu olan kişilerin takibinin düzenli yapıldığında, toplum ve kurumlar tarafından desteklendiğinde normal bireyler gibi iş hayatına katılabilirler ve iş hayatında başarılı olabilirler. Biz de İŞKUR olarak bu kişilere destek vermeye devam edeceğiz.” dedi. Kütahya Toplum Ruh Sağlığı Yetkilisi Ali Ekber Çınar da,üyelerine  verilen eğitim ve destek için Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kamil Uçan’a ve İş Kulübü temsilcisi Mustafa Kaya’ya teşekkürlerini iletti.

 HABER MERKEZİ

İşkur’dan eğitim desteği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!