‘İSTANBUL UYUŞTURUCUNUN BAŞKENTİ’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir dizi ziyaret ve açılışlarda bulunmak üzere Kütahya’ya gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Türkiye’de uyuşturucu ile ilgi büyük bir mücadelenin olmadığı İstanbul uyuşturucunun başkent olmuş konumunda şu anda dedi.

 

Kütahya ziyaretinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ “Uyuşturucuya karşı büyük bir mücadele verilmiyor. İstanbul, Stockholl ve Berlin’den çok çok daha fazla uyuşturucu kullanan bir kent İstanbul uyuşturucunun başkent olmuş konumunda şu anda” dedi. Özdağ; “Uyuşturucuya karşı büyük bir mücadele verilmiyor. Bir süre önce İstanbul Üniversitesi adli bilimler enstitüsünün İstanbul’da kanalizasyonda yapmış olduğu bir araştırma çok çarpıcı. İstanbul Stockholl ve Berlin’den çok çok daha fazla uyuşturucu kullanan bir kent İstanbul uyuşturucunun başkent olmuş konumunda şu anda . Sadece bir geçiş rotası olarak değil kullanım rotası olarak da uyuşturucunun başkenti olmuş durumunda. 2004’te askere alınan gençlere sorulduğunda uyuşturucu ile hiç karşılaştığınızda sorusunu 100 askerden dördü evet cevap verirken 2014 yılında bu rakam yüzde 54e çıktı. Bugün bu sayının daha da arttığını kesin bir şekilde düşünebiliriz. Uyuşturucu ile mücadele Bu anlamda etkili bir mücadele değil göçler de uyuşturucunun finansman kaynaklarını bir tanesi Afganistan’dan Türkiye’ye gelirken yanınızda ne getirirsiniz. Afganistan’dan Türkiye’ye gelseniz mobilya mı getirirsiniz et mi getirirsiniz tekstil mi yoksa uyuşturucu mu getirirsiniz onlar da onu getiriyorlar. Keza Suriye Savaşı’nın finansman bölgelerinden bir tanesi hiç şüpheniz olmasın Suriye’nin kuzeyindeki uyuşturucu üretimi yapılan yer. Mersin bir sevk limanı Mersin’in kuzeyi aynı zamanda Türkiye’nin ana üssü olarak belirlenmiş. Tabii bütün bunlar gerçekleşebilmesi için de bir kolaylaştırıcı ortamın olması gerekiyor. O da mevcut. Biz tertemiz Türkiye projesi ile Zafer partisi olarak uyuşturucu ile en kapsamlı 2 boyutlu mücadeleyi gündeme taşıyoruz unlardan birincisi uyuşturucu baronlarında karşı mücadele ikincisi ise uyuşturucu illeti tarafından kontrol altına alınmış gençlerimizi zorunlu rehabilitasyons tabii tutmak. Uyuşturucuyu kolay erişilebilir olmaktan çıkartacağız Bu sadece cezaların ağırlaştırmakla engellenebilecek bir şey değil uyuşturucu ile mücadeleyi Türkiye sınırlarının dışına taşıyarak sistem içerisindeki boşlukları tıkamak ile ilgili bir şey. “ diye konuştu.

 

‘BİR SENEDE 13 MİLYON SIĞINMACININ YURTLARINA DÖNECEKLERİNİ ANLATIYORUZ’

Kimsenin sormaya cesaret edemediği soruları soruyoruz ve üzerine gidemediği sorunları da nasıl çözeceğimizi anlatıyoruz Genel Başkan Özdağ “Zafer partisi 14 ay oldu kurulu ve Türk siyasetinin gençlerinin ifadesi ile yeniden formatladı hiç hiç konuşulmayan konuları gündeme taşıdı ve çözüm önerilerini çözüm önerilerini getirdi ve Türkiye’de siyasetin gündemini belirledi ve belirlemeye devam ediyor. Kimsenin sormaya cesaret edemediği soruları soruyoruz ve üzerine gidemediği ama çok büyük nitelik taşıyan sorunları da nasıl çözeceğimizi anlatıyoruz. Bunların başında hiç şüphesiz 13 milyondan fazla sığınmacı ve kaçağın Türkiye ekonomisi ve Türk insanına Türk devlet sistemine üzerinde oluşturduğu büyük yük geliyor. Biz Anadolu kalesi projesi ile bir sene içerisinde 13 milyondan fazla sığınmacı ve kaçağın yurtlarına nasıl döneceklerini Türk milletine ısrarla anlatıyoruz ve anlatmaya devam edeceğiz. Türkiye’ye eğer bu sorunu çözemezsek diğer sorunları geçiremez bunun bilincindeyiz ve buna Türk halkı da her geçen gün birazcık daha bu konuyu anlıyor ekonomik sorunumuzu açmamızın ön şartını 13 milyon sığınmacı ve kaçın Türkiye ekonomisi üzerinde oluşturmuş olduğu büyüklükte büyük kanguru aşmak olduğunu başta esnaf olmak üzere geniş kesimler görmeye başladılar ama Zafer partisinin Türk siyasetine getirdiği büyük yine dinamizmi gören Türk gençliği oldu ve Türk gençliğinde her gün artan bir şekilde dip dalga şekilde Zafer partisi olarak alıyoruz. “ ifadelerini kullandı.

‘ARKASINDAKİ ÜLKENİN DETAYLI OLARAK ARAŞTIRILMASLI’

İstiklal Caddesinde ki terör saldırısı hakkında konuşan Başkan Özdağ “İstiklal caddesi patlamasında ortada net bir şey yok Suriyeli olduğu söyleniyor ama Suriyeli fizyolojisine sahip değil Filistinli olduğu e birleşmiş milletler İslam ofisinde 6 aydan beri destek aldığı ifadesi bilgi olarak geçiyor. Hatta bu kişinin yakalandığı zaman işlendiği refleksleri uzun yıllar terör konusunda çalışmış insanların şaşırtıcı bir şekilde bulduğunu görüyoruz dinliyoruz. Arkasındakilerin kim olduğunu hangi terör örgütü ile bağlantısının olduğu hangi terör örgütünün hangi ülkenin taşeronu olarak anıldığının daha detaylı olarak araştırılması gerektiğini düşünüyoruz. Özellikle bombanın patladığı gün, saldırının gerçekleştiği gün bir ülkenin istihbarat servisine yakın internet sitesinde Türkiye ve Türkiye diş istihbarat örgütleri konusunda çıkan çok saldırgan yazının üzerine gidilmesi araştırılması gerektiğini düşünüyoruz. 9 ay önce Taksim meydanında bir tehdit mesajı bulunduğunu sizler de hatırlayacaksınız Atatürk anıtı önünde cep telefonu ile çekilmiş bir fotoğraf var acaba o tehdit ile bu saldırı arasında bir bağlantı var mı bunun detaylı olarak araştırmak lazım. Süleyman Soylu’nun yapmış olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nin saldırının arkasında olduğu açıklaması eğer doğru ise Erdoğan neden Amerikalıların başsağlığı dileğini kabul etti ve Süleyman Soylu ilgili düşünmediğini ifade etti. Özet ile bu konu henüz aydınlığa kavuşmuş değildir. Saldırının gerçekleştiren unsurun çok önemli değil arkasındaki gücün devletin kim olduğu konusunda iki farklı görüşün olduğunu devletin içerisinde de görüyoruz. Üstelik böyle bir saldırı mı yapılacağını da ilgisinin devlet kuruluşlarına geldiği anlaşılıyor 15 günden beri İstiklal Caddesi’nde bir teyakkuz olduğunu görüyoruz.” Diye konuştu.

‘TÜRKİYE’NİN 4 TANE DAHA MARMARA BÖLGESİNE İHTİYACI VAR’

Biz Türkiye’nin 4 tane daha Marmara bölgesine ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz diyen Ümit Özdağ  “Ağır sanayinin Zonguldak Liman olmak üzere Bursa’da Ankara hattında kalması gerektiğini, orta ölçekli sanayinin hayvancılığın ve hayvancılığa dayalı sanayinin Trabzon Liman merkezi olmak üzere Kayseri’de Van’a kadar uzanan alanda konuşlanması gerektiğini, Konya’dan başlayıp Mersin ve İskenderun limanları üzerinden Mardin’e kadar uzanan yerde bölgenin kapıda içerisine alacak bir şekilde orta ölçekli sanayi tarım ve tarıma dayalı sanayi olması gerektiğini, Mersin liman olmak üzere Kütahya ve Afyonlu içerisinde alacak kuzeyde Balıkesir güneyde Denizli’ye kadar uzanan bölgenin madencilik orta ölçekli sanayi ve ileri teknoloji merkezi olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda Kütahya Türk imalat sanayinin artık orta ölçeğin üzerine çıkması gerektiğini yüksek teknolojili alanına dönüşmesi gerektiği illerden bir tanesi olarak göze çarpıyor ve biz de Kütahya böyle bir öncelik veriyoruz. Mesela Muğla konusunda Muğla bir sanayi kenti falan değil Muğla bir turizm kentidir Antalya turizm merkezi olarak varlığını sürdürmeli ama Kütahya’da gelişmiş bir sanayi altyapısı var kentin konumu çok uygun ve bunu yoğun bir sanayi İzmir limanı ile çok yoğun bir sanayi bağlantısı eksenli olarak sağlayıp ama sadece Kütahya’yı değil bütün bölgeyi bir sistem ile yeniden inşa edilmesi gerektiğini düşünüyoruz Türkiye ekonomisinde. İstanbul için ise İstanbul 3-0 programı ile bir yüksek teknoloji kenti oluşturmayı hedefliyoruz İstanbul’da tekstil sanayi olmaz otomobil sanayi olmaz İstanbul yüksek teknoloji kenti olmalı bilgisayar üretilen mikroçip üretilen bir kent olmalı mercek üretilen bir kent olmalı bilgi üretilen bir kent olmalı ve nüfusu da 10 milyona doğru sistemli olarak inen bir kent olmalı Türkiye haritasını gözünüzün üzerinden getirdiğinizde Türkiye’de su kaynakları doğuda nüfus ise batıdadır bu Almanya’da tam tersi durumundadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
‘İSTANBUL UYUŞTURUCUNUN BAŞKENTİ’

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin