İstiklal Caddesi zanlıları hakim karşısına çıkıyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı terör saldırısıyla ilgili 36 sanığın yarın yargılanması başlayacak. Sanıklar arasında bombayı bırakan Ahlam Albashır’da bulunuyor. Duruşma, Marmara Cezaevi yerleşkesindeki salonlardan birinde gerçekleşecek.

13 Kasım 2022 Pazar günü Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen bombalı terör saldırısı sonucunda 6 kişi hayatını kaybetmiş ve 81 kişi yaralanmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili olarak hazırladığı 154 sayfalık iddianamede, Suriye, İran ve Irak toprakları üzerinde “Kürdistan” adı altında Marksist-Leninist ilkeler doğrultusunda birleşik ve demokratik bir kürdistan devleti kurmayı hedefleyen PKK/KCK silahlı terör örgütünün Suriye uzantısı YPG/PYD unsurlarının bu hain bombalı saldırı eylemini planladığını belirtti. Saldırıda çocuk yaşta olan Ecrin Meydana ile babası Yusuf Meydan, Adem Topkara ile eşi Mukaddes Elif Topkara ve Arzu Özsoy ile kızı Yağmur Uçar olmak üzere altı sivil vatandaş, hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi yaralanmış ve birçok iş yeri maddi hasar görmüştür.

(ELİF ÇELİK)

İstiklal Caddesi zanlıları hakim karşısına çıkıyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!