Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı kapsamında  kurulan www.kadinisletme.com  adlı internet sitesi Kütahya’da tanıtıldı. Bu site üzerinden kadın girişimciler KOBİ’leri hakkındaki verileri forumlara doldurarak raporlarını görebilecek.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı hakkında Kütahya’da yapılan tanıtımda; “Bu program Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir. Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı Kadınların iş dünyasına katılımını teşvik etmek, her ülkenin ekonomik potansiyelini gerçeğe dönüştürmesinde hayati bir öneme sahiptir. Kadın girişimciliğinin istihdam yaratılmasında ve ekonomik büyümenin hızlandırılmasında önemli bir rol oynadığı bir gerçek ancak kadın işletmeleri, gelişmek ve büyümek için ihtiyaç duydukları finansmana ve bilgi birikimine ulaşmakta giderek daha fazla zorluklarla karşılaşıyor. İş yaşamında kadınlar için fırsat eşitliği yaratılmasının sadece bir cinsiyet eşitliği meselesi değil, aynı zamanda ekonomi açısından bir öncelik olduğu da biliniyor. Kadınların iş yaşamında daha fazla yer alması, gelişmek ve büyümek için ihtiyaç duydukları finansmana ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla; Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı’’ kapsamında kadınlar tarafından yönetilen küçük ve orta ölçekli işletmelere finansmandan danışmanlık desteğine, bir sonraki adımı atmak için ihtiyaçları olan beceri, bilgi ve kaynakları elde etmelerine yardımcı oluyor Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, 21’i aşkın ülkede uygulanan bu kapsamlı programı Türkiye’de Avrupa Birliği, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Kredi Garanti Fonu ile iş birliği içinde yürütüyor. Teknik danışmanlığını Frankfurt School of Finance & Management’ın yaptığı program 2022 yılı sonuna kadar devam ediyor. Programın ana hedef kitlesi; kadınların ortak veya sahibi olduğu veya yönetiminde söz sahibi olduğu küçük ve orta ölçekli işletmeler olarak tanımlanıyor. Kadın işletmelerine 2 ana başlıkta destek veriliyor: – Finansman Temin Etme: Kadın işletmelerine; yerel bankalara sağlanan kredi fonları aracılığı ile finansman temin etme imkânı sunuluyor. Programa Türkiye’de dahil olan bankalar Akbank, Denizbank ve Yapı Kredi Bankası. Kadın işletmelerinin ihtiyaçlarına ve özelliklerine odaklanan özel ürünler geliştirerek, yatırım yapmak ve büyümek için ihtiyacı olan finansmanı bulmalarına destek veriliyor.

İŞLETMELERİ DAHA YAKINDAN ANALİZ ETMEYE OLANAK SAĞLIYOR

Danışmanlık Destekleri: Verilen danışmanlık hizmetleri kapsamında; en az 2 yıldır faaliyette olan ve kurulu bir işletmeye sahip kadın girişimciler eğitim, mentorluk ve farklı alanlarda destek alabiliyor. Mentorluk hizmeti ile; bilgi birikimi ve deneyimlerinden faydalanmaları için profesyonel iş kadınları ile 6 aylık gruplarda bir araya getirilip, gelişimlerine ve zorlukları aşmalarına yardımcı olunuyor. Gelişim atölyeleri ile de temel liderlik becerilerini geliştirmeleri, yenilikçi uygulamaları öğrenmeleri için yöntemler gösteriliyor. Program kapsamında; işletmelerini daha yakından analiz etmeleri, güçlü yanlarını keşfedip, geliştirmek ve finanse etmek için fırsatlar elde etmelerine yardımcı bir araç olan ‘İşletme Merceği’ sunuluyor. İş yaşamının günlük koşturmacası içinde; işletmelerinin güçlü veya zayıf oldukları yanları ve en önemlisi Bu program Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir. de gelişim fırsatlarını belirlemelerine yardım eden bir ücretsiz bir değerlendirme analizi olan İşletme Merceği’ne www.kadinisletme.com adresinden kolayca ulaşılıyor. İşletme Merceği 8 temel konu başlığında bilgileri analiz ediyor: Finansman, Pazar Bilgisi, Pazarlama ve Satış, İnsan Kaynakları, Strateji ve Organizasyon, Operasyon ve Süreç Yönetimi ve Danışmanlık. Kadın İşletmeler uygulamayı tamamladığında ücretsiz olarak kapsamlı bir analiz raporu tanımlanan eposta adreslerine gönderiliyor. Raporda Genel İşletme Merceği Puanı ve işletme merceğini dolduran diğer işletme sahipleri ile kendilerini mukayese eden ve hangi alanlarda Türkiye ortalamasının neresinde olduklarını gösteren bir Karşılaştırma Analizi de sunuluyor. Ayrıca işletmelerine özel bir Finans Raporu da iletiliyor. Burada ilk kez kredi başvurusu yapanlara yol gösterecek bilgilerle ile işletmeleri ile ilgili bankaların bilmek isteyeceği temel bilgiler, bankaya giderken yanlarında götürebilecekleri evraklar ve kredi teklifi aldıklarında göz önünde bulundurmaları gerekenler gibi oldukça yararlı bilgiler de yer alıyor. Programa ilişkin tüm detaylı bilgiler için: www.kadinisletme.com “ifadeleri kullanıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kadın işletmelerine finansman desteği

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin