Kanser Hastası İngiliz Şifayı Türkiye’de Buldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanser hastası olan İngiliz Nader Farahnak, gördüğü tedavilerden sonuç alamayınca tedavi için Türkiye’ye geldi. Ankara’da özel bir hastaneye gelen Farahnak, dünyada nadir kullanılan bir tedavi yöntemi ile iyileşti.  

62 yaşındaki Nader Farahnak, deri kanseri tanısı konulmasından sonra kanserin karaciğerine de sıçradığını öğrendi. İngiltere’de gördüğü tedavilerden sonuç alamayan hasta bir Türk aracılığıyla Ankara’ya geldi.  

Özel hastanenin Radyoloji Bölümü Başkanı Profesör Doktor Okan Akhan, dünyada nadir olarak uygulanan ameliyatla ilgili “Kemosaturasyon girişimsel radyolojik bir teknik, hastanın her iki kasığı ve boyun bölgesindeki büyük damarına kateterler yerleştiriliyor. Öyle bir düzenek kuruyoruz ki karaciğere yolladığımız kemoterapi ilacını vücudun diğer taraflarına, kalbe göndermeden özel bir katater aracılığıyla alıyoruz ve dışarda filtre edip temizliyoruz. Ardından temizlenen kanı yeniden sistemik dolaşıma veriyoruz. Bu oldukça komplike bir işlem, farklı disiplinlerde uzman olan yaklaşık 15 kişilik bir ekip çalışıyor. Operasyon aşağı yukarı 3 saat sürüyor, bu gruptaki başka tedavi seçeneği olmayan hastalar için uygulanıyor.” açıklamasında bulundu. Ayhan, dünyada ve Türkiye’de nadir olarak uygulanan “kemosaturasyon” uygulanmasının deri kanserinin karaciğere sıçradığı durumlarda bilimsel açıdan gösterilen en etkili tedavi yöntemi olduğunu söyledi.  

İngiliz Nader Farahnak, başarılı tedavi sonrası yaptığı açıklamada “Doktorlarıma çok teşekkür ediyorum, şu an çok iyi hissediyorum. İngiltere’de bu gibi tedavilerle ilgili süreçler çok yavaş işliyor. Türkiye’de ise ilk başvurumdan itibaren çok hızlı yanıt aldım, benzer durumda olan herkese tavsiye ediyorum. Dileğim tedavi sürecimin başarılı şekilde ilerlemesi, daha sağlıklı günleri görebilmek.” ifadelerini kullandı. (YUSUF YAVUZ DÖNMEZ)

Kanser Hastası İngiliz Şifayı Türkiye’de Buldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!