“Kartlı sayaçlar için bedava uygulaması yok”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya’da kartlı sayaç kullanan bazı vatandaşlar Çinigaz yetkilileri tarafından ‘Kartlı aboneler için bedava uygulaması yok, eski sisteme devam edilecek.’ şeklinde açıklamalarla karşılaştığını iddia etti. Bu iddialar kartlı sayaç kullanan vatandaşlardan tepki toplarken vatandaşlar bu konunun çözüme kavuşturulmasını istediklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın açıkladığı ücretsiz doğalgaz Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yürürlüğe girdi. Ücretsiz doğalgazın 44.2 milyar TL’lik maliyeti Hazine’nin borçlanmasıyla karşılanacak. Kararnameye göre konut, ibadethane ve cemevi abonelerinin 24 Nisan 2023’ten 31 Mayıs 2023’e kadar olan 38 günlük doğalgaz kullanımlarının tamamı ile 1 Mayıs 2024 tarihine kadar gelecek olan faturalarının 25 metreküp kısmı Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ödenecek. Kütahyalı bazı vatandaşlar sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda Çinigaz yetkililerinin ‘kartlı aboneler için bedava uygulaması yok. Uygulama size de çıkarsa ya paranızı iade ederiz, ya da kartınıza gaz yükleriz.” şeklinde konuştuğunu öne sürdü. Eğer uygulama kartlı sayaçlar için de gelirse dilekçeyle başvuru yapılması gerektiğinin söylendiği belirtildi. Vatandaşlar bu duruma tepki gösterirken Çinigaz tarafından bu konunun açıklığa kavuşturulması gerektiğini söyledi.

(HABER MERKEZİ)

“Kartlı sayaçlar için bedava uygulaması yok”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!