YAVUZ AĞIRALİOĞLU'NUN ZAFER HAVA LİMANI ÖNÜNDEKİ İLGİNÇ AÇIKLAMASI


Bu makale 2021-03-05 09:43:51 eklenmiş ve 873 kez görüntülenmiştir.
MEHMET YAYLIOĞLU

Yavuz Ağıralioğlu'nun kim olduğunu bilmeyenler için kısa bir bilgi notu vererek bugünkü yazıma başlamak istiyorum. 1995 - 1997 yıllarında Nizâm-ı Âlem Ocakları Genel Başkanlığı yaptı. Merhum Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun genel başkanlığı döneminde, Büyük Birlik Partisi MKYK üyeliği ve genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Mayıs 2018'de İYİ Parti'ye katıldı. 2018 Türkiye genel seçimlerinde İYİ Parti İstanbul milletvekili seçildi ve hâlen bu görevini yürütmekte.
İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Yurt Dışı Türkler Başkanı Yavuz Ağıralioğlu, Perşembe günü sabah erken saatlerden itibaren, Kütahya'daydı. Kütahya'da yaşayan insanların dertlerini, sorunlarını ve hâllerini yerinde gören Yavuz Ağıralioğlu, Altıntaş'a giderek, burada bulunan Zafer Hava Limanı tabelası önünde bir açıklama yaptı. Hükümete bu yatırımdan dolayı çok ağır yüklenen İYİ Parti Milletvekili Ağıralioğlu, "Bu yaptığınız yatırımların, sebep olduğu israf yüzünden millet yaşamdan vazgeçti. Artık yaptığınız yatırımlara, latifeyle teşekkür etmek zorunda kalıyorlar" dediği AK Partili yetkililer bir açıklama yapar mı bilmem ama durum gerçekten iç açıcı görünmüyor.
Açıklamalarının satır aralarında büyük bir siyasi nezaket gördüğümüz Yavuz Ağıralioğlu, siyasi üslubun yerlerde olduğu günümüzde, hem hükümete yüklendi hem de meramını anlattı. Zafer Hava Limanı konusunda çok açıklamalar yapıldı, çok eleştiriler yapıldı. Hele hele CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap bu konuyu arada bir ısıtıp ısıtıp gündeme taşımasıyla maruftur. Ancak Yavuz Bey gibi, tane tane anlatan bir siyasetçi daha çıkmamıştır. Hani derler ya "Herkes sakız çiğner de kimse Ayşe kadın gibi patlatamaz" misali Trabzonlu Yavuz Ağıralioğlu gibi meramını anlatan bir vekil yok denecek kadar az.
Yavuz Ağıralioğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı ya da yetkilendirdikleri gelsin görsün buraları ve harcanmış paraları. Bir de Kütahya'da ihtiyaç sahibi insanları gezsin. Onları da dinlesin. Bizden duyunca parti taassubu zannettiği bu sözleri, gelsin Kütahyalıların kendisinden dinlesin" derken, içimizden geçenlere tercüman oldu.
Kütahya'nın sesinin yukarılarda duyulmadığının da bir dışa vurumuydu aslında bu davet. AK Partili hiç bir vekil ya da siyasi isim, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bu durumu anlatmış mıdır sizce? Samimi olmak gerekiyorsa itiraf edeyim; hayır. Kütahya'nın içinde bulunduğu durum, Zafer Hava Limanındaki yüzde 90 küsur hedef sapmasını anlatan birileri var ise çıkıp söylesin, bendeniz de aynen bu sütunlardan özür dileyeceğim. Adımın Mehmet olduğu kadar eminim, Kütahya'dan mazbatasını alan Ankara'da sessiz sedasız oturuyor. Acaba, Sayın Cumhurbaşkanımızın "Eller kalkar iner" dediği milletvekilleri elleri arasına, katılıyor mudur bizimkiler de? Bunun cevabı sizde.
Kütahya için önceki köşe yazılarımın birinde şöyle demiştim, belki hatırınıza gelir; "Kütahya, saf çocuğu mâsum Anadolu'nun..." Evet, gerçekten saf çocuğuyuz mâsum Anadolu'nun. Artık bu saf çocuğu üzmeyin lütfen.
Sevgiyle kalın...    

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 8.1383 8.1530
€ EURO 9.6805 9.6979

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca