Köşe Yazısı

Hangi Filmin Sahnesi

Yalnızlık bir tercih olabilir, insan kendi kendine konuşabilir mi? bütün kelimelerimiz hayaller gibi dudaklarımızda yarım kalabilir mi? Kalabalık ortamda yalnız kalma düşencelerini ele alalım.

Her şeyin olabilme ihtimali var,  herkesin kurduğu kimi küçük, kimi büyük hayaller vardır:  O hayaller bazen gerçekleşir bazen gerçekleşmez; ama sonunda insan mutlaka hayal kırıklığına uğrar. Bu durum insanı hakikate bir adım daha yaklaştırır.  İnsan olduğunun farkına varmasını sağlar ve yeniden hayaller kurar.  Bütün hayallerimiz  gerçek olması mümkün değil,  hayaller gerçek olduğunda her zaman daha fazlasını isteriz.  Hayal kurmaya devam edeceksin ve günün birinde hayaller sana yetmeyecek ve sen hayal kırıklığa uğrayabilirsin. Hayaller ne kadar büyük olursa; hayal kırıklığı da o kadar gürültülü olur.  En güzel eleştiri kendi kendimizi eleştirebilmektir.  Bu sözleri neden dile getirdim; son zamanlarda her şeye sahip olmak istiyoruz, araba sahibi oluruz biraz daha iyisi olsun.  Yeni kıyafetler modaya uymaz, sürekli bir alma döngüsü içinde yaşarız ne kadar alıyoruz yükümüz o kadar ağır olur. Vermeyi bilmeliyiz.

Bazen bir şeye sahip olamadığınızda üzülüyorsunuz.  Üzülmeyin o sizin gerçek ihtiyacınız değil, bazen kendinize bir şey aldığınızda seviniyorsunuz ama o sizin gerçek ihtiyacınız değil,  artık tüketirken tükenmeyin.  Bir şeyi satın almak için saatlerce çalıştığınızı unutmayın. En büyük hayal kırıklığınız cam biblolar içinde saklamayın. Hemen kırılacak korkusu bizim kendimize karşı olan güvenimizi zedeler.  Küçük mutluluklar arasında yaşayın. Yaptığınız her şey için ömrünüzden eksildiğini unutmayın.  Nostalji şarkılardan birini seçin ve eskimeyen değerler arasında mutlu olun.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu