Kulisler hareketlendi

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, partisinin bayramlaşmasında görevini bıraktı. Boşalan başkanlık koltuğuna Kamil Saraçoğlu’nun getirileceği, Saraçoğlu’nun bayram öncesi Genel Merkez’e çağırıldığı AK Parti kulislerinde konuşuluyor. AK Parti kulislerinde konuşulan bir başka isim ise Bilal Cicavoğlu.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Kütahya bayramlaşma programı Bengisu Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, bayramlaşmada görevi bıraktığını açıkladı. Ramazan ayı öncesi Genel Merkez’den müsaade istediğini anlatan Sebahattin Ceyhun, “2023 daha enerjik, yep yeni bir başkan ve yönetim ile gidilmesini daha uygun olduğunu düşünüyorum. 2,5 yıldır görev yapıyorum süremin bitmesine 6 ay kaldı. 6 ay sonra yeni başkan durumu toparlayası kadar Haziran seçimleri gelir. Ben o yüzden ramazan ayından önce Genel Merkezimizden müsaade istedim. Ben buradayım, teşkilatımız her zaman yanındayım. Bu teşkilatta çoğu görevde bulundum, yine yaparım. Bu iş zor bir iş. 2,5 yıl ne aileme ne işime zaman ayıramadım. 24 saati geçen bir iş. İşimizi devre dışı bıraktık. Ben zaten 1 dönemlik görev istemişim. Ramazan’dan önce böyle bir niyetimi belli etmiştim. Ramazan ayını çok yoğun geçirmemiz lazımdı ve bu süreçte de yeni başkan araştırmasının yapılmasını istedim. Bu düşünceler içindeyken bile ben tüm görevlerimi yerime getirdim, görevimi boşlamadım. Ciddiyeti elden bırakmadım” diye konuştu. Yeni AK Parti İl Başkanı’nın seçim baskı dolayısıyla en kısa sürede atanacağı tahmin ediliyor.

 

Kulisler hareketlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!