KültürManşet

Hayran kaldı!

Uluslararası Germiyan Kültür Sanat Edebiyat ve Bilim Derneği’ni ziyaret eden ressam Semra Imış, Kütahya hakkındaki görüşlerini açıkladı. Semra Imış, “Kütahya’yı sanat ve kültür konusunda kendisini geliştirmiş gördüm ve çok beğendim. En kısa zamanda Kütahya’yı tekrar uzun uzun ziyaret edeceğim” dedi.

Afyonkarahisar’dan Kütahya’ya ziyaret gerçekleştiren Semra Imış, Kütahya hakkındaki izlenimini anlattı. Şemraı Imış, şu cümleleri kullandı; “Afyonkarahisar belediye şehir tiyatrosunda 2015 yılında itibaren bulunuyorum ve kısa metraj filmlerde oynadım. Yağlıboya akrilik dış boyama ve karakalem çalışmalarımla sanat hayatımı sürdürmekteyim. Daha önce film çalışmalarında tanıştığım Uluslararası Germiyan Kültür Sanat Derneğinin Afyonkarahisar’da ki kısa metraj film çalışmalarında yakından tanıma fırsatı buldum. Sohbet anında Kışa Merhaba sergisine katılım sağladım. İlk karma sergim olması vesilesiyle eserlerimin sanatseverlerle buluşturmanın gururunu yaşıyorum. Ayrıca sergiye katılan eserlerimden ve sanatseverlerden aldığım siparişler ve Afyonkarahisar Şuhut Şehitler ve Gaziler hatıra merkezinden çalışmalarım sergilenmek üzere istendi mutluyum

“KÜTAHYA’YI TEKRAR ZİYARET EDECEĞİM”

Sergiye katılım yapan sanatçılarla birlikte olmaktan büyük onur duydum. Bu imkanı sağlayan Uluslararası Germiyan Kültür Sanat Edebiyat ve Bilim Derneği Başkanım Haşim Can’a teşekkür ederim. Kütahya ya ilk gelişim Kütahya’yı tanımama yardımcı olan Uluslararası Germiyan Kültür Sanat ve Edebiyat ve Bilim Derneği sayesinde Kütahya’da Sanat ve Kültür konusunda kendisini geliştirmiş gördüm ve çok beğendim en kısa zamanda Kütahya’yı tekrar uzun uzun ziyaret edeceğim inşallah. Gençlere tavsiyem kurslara katılmaları derneklerde ve halk eğitimde açılan sanatsal faaliyetlere katılmalarını yapılan çalışmaları ziyaret etmelerini tavsiye ederim. Sanata değer verilmediğine katılmıyorum. Kültür sanat çalışmaların ilçelere de taşınmasının faydalı olacağını gördüm. Yaşam biçimi sanat olan insanlara selam olsun”.

AHMET DİNÇ-ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu