Kuşçuların kendi yerleri olsun

Kütahya Kuşları Koruma Derneği Başkanı İbrahim Mutlu, yönetim olarak hedeflerinin yeni bir dernek binasına kavuşmak olduğunu bildirdi. Tüm Kütahyalılardan maddi ve manevi destek beklediğini kaydeden Mutlu, “Herkese kapımız açık. Sizden tek ricam derneğe destek olalım, köstek olmayalım” dedi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya Kuşları Koruma Derneği Başkanı İbrahim Mutlu, mezatta hedeflerini açıkladı. Derneğin iyi yerlere gelmesi için çabaladıklarını söyleyen İbrahim Mutlu, “Derneğimizi eski yerinden buraya getirdik, buraya emek verdik. El birliğiyle dernekte çıtayı yükseltmeye çalışacağız. Şahsım ve ikinci başkan Ahmet Başol olarak burada bugün varsak yarın yokuz. Bu bir bayrak yarışıdır. Sadece iyi bir şeyler olsun diye uğraşıyoruz. Derneğimizin daha iyi yerlere gelmesi için üyelerimiz ve Kütahya halkımızdan maddi manevi destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“ALİM IŞIK SEÇİM ZAMANI KUŞÇULARA SÖZ VERMİŞ”

İbrahim Mutlu’nun konuşması şöyle devam etti: “Ben önceki yönetimde 2. Başkanlık görevini yürüttüm. Şuan Kütahya Belediyesi benimde mensubu olduğum MHP’de. Alim Hocam, o günkü seçim beyannamesinde bu cemiyete, kuşçu ağabeylerime ve derneğimize verdiği tahüdü, sözü vardı. “Size yer temin edeceğim” diye bir ibare kullanmıştı. Biz yanına vardık, bize burayı hibe etmedi. Belirli bir kira karşılığında derneğe verdi. Gönül istiyor ki derneğin yerini alabilmek için bir şeyler yapmak istiyoruz. Bunu da el birliğiyle yapmamız lazım, şahsım adına yapamam. Hepimiz taşın altına elini koymalıyız. Bu derneğe bir yer alabilmek hedefimiz.

“DESTEK YERİNE KÖSTEK OLMAYALIM”

Derneğimizin geleneksel olarak devam eden Çarşamba, cumartesi ihale günlerimiz vardı. Biz bugünleri çoğalttık. Bugün İlyas ve Resul mezat yapacaklar, Çarşamba ve cumartesi biz dernek adına rutinimiz devam edecek. Pazartesi yerimizin büyük istifade ederekten Kütahya Süs Tavukları Derneği burada tavuk mezatı yapacak. Kapımız herkese açık gelmek isteyen herkese kapımız açık. Sizden tek ricam derneğe destek olalım, köstek olmayalım”.

 

“KÜTAHYA’DA Kİ DERNEKTEN TÜRKİYE’DE SAYILI KALDI”

Dernek eski başkanı İbrahim Çelik, “Kütahya Kuşları Koruma Derneği, hakikaten bir dernektir. Dernekçilik, Kütahya, Bozüyük gibi birkaç yerde kaldı. Burası Kütahya’nın derneğidir. Başkan kim olursa olsun küsmek, darılmak yok. İçimizdeki problemleri aile içinde çözeceğiz, derneğimize sahip çıkacağız. Bizim derneğimizde adaletsizlik olmaz. Ben diskalifiye olduğum en ufak bir şekilde başkana, yönetime itiraz etmedim çünkü derneğimizin adaletli karar verdiğini biliyorum. Bunun bilincindeyim. Dernek fedakârlık işi, İbrahim Mutluk fedakarlık yaparak yoğun emek harcıyor. Emeğine saygı gösterelim. Bu cemiyete sahip çıkalım, bu cemiyet hiç bitmesin” ifadelerini kullandı. Mustafa Eken ise “Bu bir sevdadır. Herkes taşın altına elini koysun. Derneğimize sahip çıkalım” diye konuştu.

AHMET DİNÇ

Kuşçuların kendi yerleri olsun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!