Kütahya Barosu ayrıştırmaya karşı

Kütahya Baro Başkanı Ahmet Atam, siyasetçilerin hukuku strateji üretme alanı olarak kullanmamaları gerektiğini bildirdi. Ahmet Atam “Bizim tek bir tarafımız vardır; o da; hukukun üstünlüğü, hak ve adalettir. Hukukun, siyasetin ve siyasetçilerin strateji üretme alanı olarak kullanmamasını isteme hakkını, doğal olarak, kendimizde en tabii hak olarak görüyoruz” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

5 Nisan Avukatlar Günü Kütahya Baro Başkanı Av. Ahmet Atam, şu açıklamalarda bulundu:“Kütahya Barosu olarak birçok çalışmamız oldu, birçok yararlı işe de imza attık. Örneğin; bir doğa harikası olan Murat Dağında olduğu gibi, bir süre önce Simav Örencik, Tavşanlı Avcılar da Altın Gümüş madeni açık ocak kapasite artırımı projesi için verilen Çevre ve Şehircilik Bakanlığının “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” kararının iptali istemiyle dava açtık doğayı ve insanımızı koruma adına çalışmalarımıza başladık. Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonumuzun etkin çalışmaları ile şiddet gören, istismara uğrayan kadın ve çocuklarımızın, gerek soruşturma aşamasında Yine Adli Yardım Komisyonumuzun yoğun ve titiz çalışmalarıyla, maddi imkânı bulunmaması nedeniyle, avukat tutamayacak durumda olan hemen hemen tamamı kadınlarımızdan oluşan bir çok kişiye tüm masraf ve vekalet ücreti Baro Başkanlığımızca karşılanmak üzere kendilerine avukat tayin ettik, yanlarında yer almaya da devam ediyoruz. Şehrimizdeki diğer meslek kuruluşları ve STK lar ile duyarlı vatandaşlarımıza bir nebze örnek olabilmek, Kütahya Barosunun her yerde ve her zaman var olduğunu, ihtiyacı olanın yanında olduğunu sergilemek amacıyla, Sokak Hayvanlarına yardım elimizi uzatmaya devam ettik. Kütahya Barosu Yönetimi ve Baromuzun Hayvan Hakları Komisyonu üyeleri ile birlikte şehrin dışında muhtelif noktalardaki sokak canlılarına her yıl olduğu gibi yiyecek bıraktık.

 

“BİZİM TARAFIMIZ: HUKUK VE ADALET”

Birçok Devlet ve Özel Okullarımızın öğrencilerinin hukuk ve hukukçuluk hakkında bilgilenmeleri ve hedeflerini oluşturabilmeleri amacıyla düzenlenen meslek tanıtım söyleşilerine ve kariyer günlerine katılmaktayız. Sadece bazılarından söz ettiğim tüm bu faaliyetler, mesleki olmayıp; yukarıda değindiğim gibi, içinde bulunduğumuz toplumu aydınlatma, yaşantımızla da örnek olmak gibi bir görevimizin olmasından kaynaklanıyordu. Bu güne kadar toplumsal hiçbir olayda sessiz kalmayan Kütahya Barosu, kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu olduğunu unutmadan, bünyesindeki 500 ü aşkın avukatın dünya görüşüne saygı duyarak, faaliyetlerine devam etmiştir. Böyle de devam edecektir. Bizim tek bir tarafımız vardır; o da; hukukun üstünlüğü, hak ve adalettir. Bizler “ayrıştırmayı değil bilgilendirip birleştirmeyi tercih ediyoruz.”  Bunun karşılığında; hukukun da, siyasetin ve siyasetçilerin strateji üretme alanı olarak kullanmamasını isteme hakkını, doğal olarak, kendimizde en tabii hak olarak görüyoruz.  Her konuşmamın sonundaki temennimi tekrarlayarak; Adalete ve hukuka duyulan güvenin artacağı, hukukun üstün olacağı, insan hak ve özgürlüklerinin arzulanan seviyeye geldiği, demokrasinin temel ilkelerinin hüküm sürdüğü bir ortamda, içimizdeki adalet duygusunu kaybetmeden, kardeşçe, barış içinde güzel günler yaşamamız dileğiyle, törenimize katılan tüm konuklarımızı ve meslektaşlarımı saygıyla selamlıyor, içinde bulunduğumuz şu mübarek günlerin hepimiz için hayra vesile olmasını diliyorum”.

AHMET DİNÇ

Kütahya Barosu ayrıştırmaya karşı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!