Kütahya için yemin ettiler

İnşaat Mühendisleri Odası Kütahya Temsilciliği’nin etkinliğine katılan DPÜ Rektörü Kazım Uysal, and içti ve inşaat mühendislerine yemin ettirdi. Kazım Uysal, “Kütahya’yı ileriye götürmek için çalışacağıma yemin ederim. Bu güzel şehre hizmet etmek hepimizin en büyük ideali olsun, hedefi olsun” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnşaat Mühendisleri Odası Kütahya Temsilciliği’nin etkinliğine katılan DPÜ Rektörü Kazım Uysal, doğaya ters yapılaşmadan bahsederek Kütahya’nın hayrına çalışmak için inşaat mühendislerine yemin ettirdi.  İnşaat mühendisleriyle bir araya gelen Kazım Uysal şu konuşmayı yaptı: “ilk 500 e girdiğimiz kategorilerde var; işte o kategorilerden bir tanesi greenmetric sıralaması. Şimdi üniversitemizin bu payı almasında inşaat mühendislerinin büyük rolü var. Çünkü bu inşaatlar, binalar inşaat mühendislerinin fikriyle kalemiyle düşüncesiyle emeğiyle ortaya çıktı. Bu anlamda inşaat mühendisleri denince biz bir bütünüz. İnşaat mühendisleri ve mimarlar ayrılmaz bir bütün. Bu üniversiteye böyle bir damga vurmuşlar. Binaları Osmanlı-Selçuklu mimarisi;  binaları güzel, planlaması güzel. Ben emeği geçen tüm inşaat mühendisi arkadaşlara ve mimar arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Bazı inşaat mühendisleri ve mimarların bu kampüste emeği var imzası var.

REKTÖR UYSAL DOĞAYA TERS YAPILAŞMANIN ZARARLARINI ANLATTI

İstanbul’a gittiğim zaman yüreğim parçalanıyor. Yanlış bir anlayışla şehirleri betona boğduk. İnsan psikolojisini dikkate almadık şimdi bunun sıkıntısını çekiyoruz. Halbuki insan ne kadar diğer tüm canlılardan farklı bir canlı ama doğayla da uyumlu ve barışık yaşamak zorundadır. Böyle olmadığı takdirde yine en büyük sıkıntıyı insanlar çeker. Gelin el ele verelim. Ne olursunuz doğayı, insan duygularını dikkate alarak projeler çizelim. Yoksa bu gidiş gidiş değil. Bu gidişle insan kendi sonunu hazırlar. Siz bu işin en çok farkında olan meslek grubusunuz inşaat Mühendisleri olarak. Bakın doğa ile uygun olmayan insan fıtratını dikkate almayan insan duygularına önem vermeyen hiçbir iş başarılı olamaz. Geçici olarak başarı olsa bile daha sonra büyük bedeller öderiz. Adam dere yatığa ev yapıyor bak bu doğaya ters. Doğa bunu bizden alır. Bugün almazsa yarın alır. Aldığı zamanda oradan kazancımızın 10 katını bizden alır. Bile bile fay hatlarına ev yapmak, geçici olarak bize kazandırabilir, devlet millet olarak bahsediyorum. Fakat kazancımız 10 katını 100 katını hem para olarak ekonomik olarak hem acı olarak bizden alır. Onun için siz bu toplumun okumuş elit ortanın üstü insanlarısınız. Hep beraber bilime ve teknolojiye önem vererek aklı öne çıkararak milletimize güzellikler katacağız. Aklı öne çıkartmayan bilme önem vermeyen teknolojiye dikkat etmeyen hiçbir milletin ileri gitmesi mümkün değildir.  Üniversitemize hep beraber destek vermek amacımız idealimiz olsun. Güzel şehrimiz Kütahya’yı ileri götürmek için hepimiz inşallah el birliği içerisinde çalışmak andımız olsun diyelim mi? Yeminimiz olsun. Bu güzel şehre hizmet etmek hepimizin en büyük ideali olsun, hedefi olsun.

FIRAT ZEYBEK KÜTAHYA İNŞAT MÜHENDİSLERİ ODASININ GÜNDEMİNİ ANLATTI

Kütahya İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Fırat Zeybek’in tanıtım ve değerlendirme açıklaması şu şekilde:“Kütahya Temsilciliğimiz, yönetmelik gereği 1 temsilci 4 temsilci yardımcından oluşuyor. Temsilci Yardımcılarımız; Emirhan Aydın, Havva Kamacı, Emre Görmez, Selçuk Yenidoğan’dan oluşmaktadır. Resmi olarak yönetimimiz bu şekilde olsa da komisyonlar oluşturuyoruz. Bu komisyonlarımızdan kadın komisyonumuz bulunmakta. Kadın üyelerimizi bu komisyona çalışmaya davet ediyorum. Diğer bir komisyonumuz, proje komisyonu. Proje çalışmalarının kontrol edileceği, projeci inşaat mühendislerin kurumlarla irtibatın sağlanacağı bir komisyon olacak. Ve projeci arkadaşlarımızın da sorunlarının görüşüleceği komisyona projeci arkadaşlarımızı davet ediyorum. Yapı denetim komisyonumuz olacak. Yapı denetimin sorunları var. Yapı denetimci arkadaşlarımızın. Yapı denetimin projeciyle,  yapı denetimin kurumla olan sorunları var. Bu arkadaşlarımızı proje komisyonuna davet ediyorum. Ayrıca eylül ayından itibaren de genç inşaat mühendisleri, Genç İMO oluşumunu sağlayacağız üniversitemizde. Rektörümüzün bu konuda desteklerini bekliyoruz. Bölümümüzle iyi bir çalışma içerisindeyiz arkadaşlar; yani şöyle bölümde ilk defa bir mezuniyet etkinliği düzenledik. Baret takma törenimiz. Rozet takma törenimiz, başarı belgelerimiz oldu. Üniversite ile işbirliğini geliştireceğiz. Biz üniversite ile iş birliğini geliştirdikçe meslektaşlarımızın da son değişikliklere, son gelişimlere haberdar olmalarını sağlayacağız. Yapılacak eğitimlerimiz var. İMO olarak en büyük görev bize düşüyor onun için kurumlarımızla belediyemizle İMO ve üniversitemiz işbirliği ile deprem çalıştayı düzenleyeceğiz. Hem konferans olacak hem görseller olacak. Buna da katılımınızı bekliyoruz. Diğer bir konu Kütahya’da sorun olan birkaç yönetimdir de gündeme gelen şantiye şefliği konusu. Şantiye şefliği konusuyla ilgili belediyemize gerekli başvuru yaptık ve il özel idaresine teşekkür ederiz. Şantiye şefliği kanunu bire bir uygulamaktadır kurum. Cemalettin Bey, teşekkür ederiz. Belediye başkanıyla konuştuğumuzda bu konuyu gündeme getirdik. Başkan bey “elimizdeki verileri inceleyerek destek olacağını” söyledi. Önümüzdeki hafta odamızda toplantı olacak, bizi ziyaret edecek”.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kütahya için yemin ettiler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin