KÜTAHYA KIZILAY AŞEVİNİN YÜZDE 55’İ TAMAMLANDI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Afet Müdahale Planında Türk Kızılay’ına verilen beslenme hizmeti ana çözüm ortağı sorumluluğunu başarı ile yerine getirebilmek için Türk Kızılay’ı Kütahya Şubesi çalışmalarını sürdürüyor. Şube Başkanı Talha Tekin yapımı devam eden aşevi ile ilgili “Yüzde 55 i tamamlanan bu güzel hizmet eseri çevresindeki tüm tarihi yapılardan da bağımsızdır.” Dedi.

Türkiye Afet Müdahale Planında Türk Kızılay’ına verilen beslenme hizmeti ana çözüm ortağı sorumluluğunu başarı ile yerine getirebilmek için Türk Kızılay’ı Kütahya Şubesi çalışmalarını sürdürüyor. Şube Başkanı Talha Tekin yapımı devam eden aşevi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tekin “Türkiye Afet Müdahale Planın Türk Kızılay’ı afet yönetimi alanında kurulduğu günden bugüne kadar gerek ulusal, gerekse uluslararası arenada örnek müdahale çalışmaları ve projeler gerçekleştirmiştir. Dünya çapında elde ettiği bu başarıyı sürdürülebilir kılmak adına kendini sürekli yenileyen, geliştiren bir strateji ile yoluna devam etmektedir. Aynı doğrultuda bir strateji izleyen ülkemiz de Afet Müdahale Yönetiminde 18.12.2013 tarih ve 28855 sayılı “Afet ve Acil Durum Müdahale Hizmetleri Yönetmeliği ve 03.01.2014 tarih ve 28871 sayılı resmî gazetede yayımlanan Türkiye Afet Müdahale Planı ile yeni bir modele geçiş yapmıştır. Bu modelde, afet ve acil durumlara ilişkin müdahale çalışmalarında görev alacak hizmet grupları ve koordinasyon birimlerine ait roller ve sorumluluklar tanımlanarak afet öncesi, sırası ve sonrasındaki müdahale planlaması temel prensipleri belirlenmiştir. Sistem içerisinde Türk Kızılay’ına beslenme hizmet grubunda ana çözüm ortağı; barınma, haberleşme, psikososyal destek, ayni bağış, depo ve dağıtım yönetimi, sağlık, nakliye, uluslararası destek ve işbirliği ile ulusal ve uluslararası nakdi bağış hizmet gruplarında da destek çözüm ortağı sorumluluğu verilmiştir. Türk Kızılay Ulusal Düzey Beslenme Hizmet Grubu Planı ile beslenme ihtiyaçlarını kendileri karşılayana kadar afetzedelere gereken beslenme hizmetinin verilmesi amacına yönelik afet ve acil durumlarda ihtiyaç duyulacak beslenme alanındaki tüm güç ve kaynakların ulusal, bölgesel ve yerel düzeyde planlanması, olay bölgesine hızlı ve etkin bir şekilde müdahale ekiplerinin intikali ile destek çözüm ortakları (kamu kurumları, ilgili tüm kuruluşlar, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları vb.) arasında etkin bir yönetim ve koordinasyonun sağlanması hedeflenmiştir.” Dedi.

ÇEVRESİNDEKİ TÜM TARİHİ YAPILARDAN BAĞIMSIZDIR

Aşevinin çevresindeki tüm tarihi yapılardan da bağımsızdır. Bu yapılara görsel olarak da zararı bulunmamaktadır diyen Başkan Talha Tekin “Türk Kızılay’ına verilen beslenme hizmeti ana çözüm ortağı sorumluluğunu başarı ile yerine getirebilmek için Kütahyamızda Eski Hükümet caddesinde yapımı devam eden Aşevi inşaatımız anıtlar kurulu alanında bulunmaktadır. Projesi Anıtlar Kurulu’nun onayı ile işleme alınmış inşaat aşamasına geçilmiştir. Yüzde 55’i tamamlanan bu güzel hizmet eseri tamamen Kütahyalı hemşehrilerimizin katkıları ile devam etmektedir. Devletten hiçbir ödenek veya destek alınmadan bu hizmetler gerçekleştirilmektedir. Faaliyete başladığında afet anlarında tüm afetzedelere afet olmadığı dönemlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Bu yapımız çevresindeki tüm tarihi yapılardan da bağımsızdır. Bu yapılara görsel olarak da zararı bulunmamaktadır. İnşaallah Türkiye genelinde Kızılay’ımızın 22. Aşevi olacak olan inşaatımız uzun yıllar şehrimize hemşehrilerimizin katkısı ile hizmet edecektir.” İfadelerini kullandı.

HÜSEYİN CAN AKSU

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KÜTAHYA KIZILAY AŞEVİNİN YÜZDE 55’İ TAMAMLANDI

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin