Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü orman köylüsünün yanında

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya Orman Bölge Müdürü Erdal Dingil; Emet İşletme Müdürlüğünde incelemelerde bulunarak, ormancılık faaliyetlerinin kontrolünü gerçekleştirdi. İncelemelerin ardından paydaşlarımız olan kooperatif başkanları ve muhtarları da ziyaret eden Bölge Müdürü Erdal Dingil; onların taleplerini dinledi ve çözüm noktasında istişarede bulundu.

Emet ilçesi; Küreci köyünde bulunan yangını sahasına (190 nolu bölme-Tokatlı Mevkii) gidip kesimciler ile bir araya gelen Bölge Müdürü Erdal Dingil; daha sonra Kuşoynağı Kulesi mevkii 182, 183 nolu bölmelerinde kesim yapan Küreci Köyü vatandaşları, muhtarı ve kooperatif başkanı ile çalışmalar hakkında görüştü.  

Orman Kanunu’nda yapılan değişikliklerin orman köylüsüne ve kooperatiflerine olan katkılarını Yenice köyü, Kabaklar Köyü ve Güldüren Köyüne yaptığı ziyaretlerde; muhtar, kooperatif başkanları ve köy ahalisi ile paylaşan Bölge Müdürü Erdal Dingil; kooperatiflerin kırsal kalkınmada ve ormanların sürdürülebilir yönetiminde önemli bir role sahip olduğunu belirterek, istek ve önerilerini dinledi, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Bölge Müdürlüğü Erdal Dingil’e inceleme ve ziyaretlerinde Emet Orman İşletme Müdürü Osman Aksoy ve Orman İşletme Şefleri eşlik etti. 

(BETÜL YENİLMEZ)

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü orman köylüsünün yanında

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!