Kütahya ve çevresinde alanında tek

Umay Popcorn’un sahibi Muhammet Ali Güngör, ramazan etkinlikleri kapsamında Germiyan Sokağı’nda açılan stantlarda yerini aldı. Kütahyalılara patlamış mısır, kuru meyve ve meyve tozlarından oluşan ürünlerini tanıtan Mehmet Ali Güngör, Kütahya ve çevresinde alanında tek firma olduğunu bildirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Umay Popcorn’un sahibi Muhammet Ali Güngör, firmasının kuruluşu ve ürünleri hakkında şu açıklamalarda bulundu; “Kütahya’da patlamış mısır imalatı yapıyoruz. Okullara kantinlere ve şehir dışı bayilerimize ürün gönderiyor ve aynı zamanda kuru meyve imal ediyoruz. Armut, elma, muz, kivi ve sebze tozlarımız olan brokoli, ıspanak, havuç tozu üretiyor. Fabrikalara gönderiyoruz. Umay Popcorn’u 3 sene önce kurdum. Pandemi başlayınca işi yavaşlatmak zorunda kaldık. Şimdi pandeminin neredeyse sona ermesi üzerine işlerimiz biraz daha ivme kazandı. Daha da hızlanmasını bekliyoruz. Ülkemizin kalkınması için üretim yapmak lazım. Herkes kendi çapında imalat yapmak zorundadır. Kütahya’da ne yapılabiliri araştırdığımızda patlamış mısır ve kuru meyve, sebze tozları üretmeye karar verdim.  3 sene önce buna başladık, üretime devam ediyoruz. Kütahya’nın 300 km çapında patlamış mısır imalatçısı yok. Dolayısıyla patlamış mısırda nakliye büyük külfet olduğu için yakın bölgede olması bizde fiyatların daha düşük olmasına sebep oluyor. Buda avantajlı olmamıza vesile oluyor. Üretim kapasitemiz şuan günlük 250 koli imalat yapabiliyoruz. İşlerin bu aralar zayıf olmasından dolayı 50-60 kolilerdeyiz. Sipariş olduğunda, iyi olduğunda günlük 250 koliye çıkıyoruz.

“UMAY POPCORN’DA SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLAR ÜRETİYORUZ”

Ispanak tozlarını hamura katarak yeşil hamur üretebiliyorlar. Havuç tozlarını çorbalarda kullanıyorlar. Küçük çocuklar brokoli yemekten ve bezelye yemekten çok fazla hoşlanmaz. Brokoli tozuyla yapılmış çorbalara bayılırlar. Çocukların bu şekilde brokoliden alacakları faydayı sağlayabilirler. Brokoli tozu çok talep görüyor. 390 gram muzu 30 gramlık kuru muz haline getiriyoruz. 30 gramlık muzu yediğinizde aynı vitamini alabiliyorsunuz. Güneşte değil, hijyenik makinelerde kapalı ortamda kurutuyoruz. Patantini aldığımız Umay Popcorn’da sağlıklı atıştırmalıklar üretiyoruz. Sağlıklı atıştırmalıklarla daha sağlıklı nesiller yetişmesini sağlamak istiyoruz. Akaryakıt zamları bizim sektörümüzde nakliyelerin fiyata binmesinden dolayı çok fazla etkiledi. Umay popcorn Kütahya KİŞGEM ‘dedir. Oradan yâda web sitemizden ulaşabilirler. Satın almak isteyen Sultan Marketlerden ürünlerimizi alabilir. Kuru meyveleri sadece bizden temin edebilirler. Kuru meyvede şehir dışına çalışıyoruz. Sebze tozlarını fabrikalarla çalışıyoruz. Kuru meyve ve sebze tozlarında üretimi daha da genişletme çabası içerisindeyiz”.

 AHMET DİNÇ – ÖZEL HABER

Kütahya ve çevresinde alanında tek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!