KütahyaManşet

“2023’de Recep Tayyip Erdoğan kazanır”

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, A Haber'e bağlanarak HDP konusunda Millet İttifakı’nın birbirine düştüğünü bildirdi. İshak Gazel, “CHP, HDP'nin oylarını alıp İYİ Parti ile yol yürümek, iki tarafı da idare etmek istiyor” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in HDP’ye yol çizmesi Millet İttifakı’nı birbirine düşürdü. HDP’nin Meral Akşener’e karşılığı sert oldu. Yapılan açıklamada, “Muhafette cesaret yok, sözleri saçmalık, bize akıl vermeyin” ifadelerin kullanıldı. Millet İttifakı’nda ki adaylık krizini AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, A Haber’de canlı yayına katılarak şu şekilde yorumladı; “Millet İttifakı bir kriz yaşıyor çünkü İYİ Parti’nin seçmeni milliyetçi bir kitle. CHP ise HDP ile ittifakı açığa vurmak istemiyor. HDP’nin oylarını alıp İYİ Parti ile yol yürümek istiyor. Seçime bu şekilde gitmek istiyorlar. CHP iki tarafı da idare etmek istiyor.

“HDP SEÇİMLERDE BİR ADAY ÇIKARABİLİR”

Bu ittifakın gizli kalmasını istiyorlar, toplum meşrutiyetinin olmadığını düşünüyorlar. Bu bir kriz doğurdu ve Meral Akşener bu açıklamayı yaptı. Bu kriz önümüzdeki süreçte daha da derinleşecek. Muhtemelen HDP seçimlerde bir aday çıkarabilir. Millet İttifakı’nın seçimleri 2. Tura bırakma gibi hedefleri olabilir. Millet İttifakı’nda bu kriz derinleşir ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 2023 seçimlerinde kazanan taraf olur”.

AHMET DİNÇ

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu