KütahyaManşet

“Kütahya’nın yolları Afyon kaymağı gibi”

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel ile aynı gün Kütahya’ya gelen Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya’ya yapılan yatırımları yorumladı. Veysel Eroğlu, Kütahya'nın yolları için "Afyon kaymağı gibi" dedi.

Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Tavşanlı Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Mustafa Güler’in makamında basın açıklaması yaptı. Tavşanlı’ya yapılan yatırımlarda Veysel Eroğlu’nun parmağı olduğun anlatan   Başkan Güler, “Sayın Bakanımızla önceden bu yana gelen bir hukukumuz var. Tavşanlı için ne zaman kapısına gitsek hiçbir zaman geri çevirmedi. İçme suyu isale hattının proje ve yapım aşamalarında önümüze çok fazla engel çıktı. Ama onları da Sayın Bakanımızın destekleriyle aştık. İlçemiz bu noktada çok büyük kazanımlar elde etti” diye konuştu.

VEYSEL EROĞLU’NUN GÖZÜNDEN KÜTAHYA

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel ile aynı gün Kütahya’ya gelen Eski Bakan Eroğlu, Kütahya’ya yapılan yatırımları yorumladı.  Eroğlu, “Sadece Tavşanlı ilçesinde 10 sayfalık eserler var. Bakın nereden nereye. Bunu millet takdir etsin. Yollar Afyon kaymağı gibi, köprüler, barajlar, göletler, havaalanı. İkinci Üniversite kuruldu. Hiçbir yerde 600 bin nüfuslu bir yerde bir ikinci üniversite yok. Çok büyük bir şehir hastanesi kurulduğu için biraz gecikti ama onu da bitireceğiz. Bir problem yok yani, mevcut devlet hastanesi çalışıyor” dedi. Veysel Eroğlu’nun ziyareti Belediye Başkanı Mustafa Güler’in hediye takdimi ve hatıra fotoğrafları çekilmesiyle sona erdi. AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu