Kütahya

Akdaş: ‘Sıkıntı yok’

Akdaş: ‘Sıkıntı yok’

Kütahya Pazarcılar Odası Başkanı Hakan Akdaş, kısmi kapanma uygulamasının pazar yerleri üzerine sıkıntı yaşatmayacağını söyledi. Hakan Akdaş, “Devlet daireleri 17.00’da kapanıyordu, 16.00’da kapanacak bunun bize artısı olacak” dedi.

Bu haber 2021-04-15 12:01:24 eklenmiş ve 396 kez görüntülenmiştir.

Kütahya Pazarcılar Odası Başkanı Hakan Akdaş, kısmi kapanma uygulamasına dair görüşlerini açıkladı.  Hakan Akdaş, “Pazarlar 2 saat daha erken kapatacak yeni kararlara göre. Pazar erken kapanacak diye ayvayı yedik, tükendik gibi bir durum yok. Abartmaya gerek yok. Pazarlarımızda sıkıntı yok. Fırınlarda pide kuyrukları oluşması gibi pazarlarda kuyruk ya da yoğunluk oluşması gibi bir sıkıntımız yok. Zaten Ramazan ayında pazarlar erken kapanıyordu zaten. İftar yapmak için insanlar evine erken gitmek istiyordu. Önceki gün kurulan Pazar 18.30 gibi bitti.  Devlet daireleri 17.00’da kapanıyordu, 16.00’da kapanacak bunun bize artısı olacak. Alınan kararların bizim için sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum. Pandemi dolayısıyla zor durumda olan esnaf arkadaşlara kendi aramızda yardımcı oluyoruz. Bu konuları kamuoyuna duyurmadan kendi içimizde gerçekleştiriyoruz. 
“YENİ PAZAR YERİ 2 AY İÇİNDE NETLEŞECEK”
Zamanında cumartesi pazarının etrafı brandalarla kapatılmıştı. Tadilat göreceği veya yeniden yıkılıp yapılacağından dolayı biz isteyerek yaptıttırmadık.  Boş yere masraf olmasını istemedik. 1-2 aya kadar bu Pazar yeri ile ilgili karar kesinleşecek ”diye konuştu.  Pazar fiyatlarını açıklayan Akdaş, “portakal 5TL; elma 2.5TL, domates 3-5TL, biber 5-9TL, marul 2-4TL, tere-roka- maydanoz- soğan 1TL, muz 8TL”ifadelerini kullandı.  AHMET DİNÇ
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu