Kütahya

“Aktif siyasetteyim”

AK Parti 25.ve 26. dönem Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı’nın Altıntaş’a yaptığı ziyaretler dikkat çekiyor. Ziyaret hakkında Mustafa Şükrü Nazlı, “Aktif siyasetin her zaman içerisindeyim. Partimin menfaati için sahada gözlemler yapıyorum ”dedi.

 AHMET DİNÇ-ÖZEL HABER

AK Parti 25.ve 26. dönem Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Altıntaş’ta Belediye, STK, esnaf ve muhtarları ziyaret etti. Altıntaş ile gözlemlerini anlatan Mustafa Şükrü Nazlı, Altıntaş’ın çok büyük zenginleşme yaşayacağını açıkladı. Ziyaretini aktif siyaset gereği olduğunu bildiren Nazlı, “AK Parti’nin kurucuları arasındayım. Uzun zamanlar partinin il başkanlığını yapmış, meclis başkanlığı yapmış, milletvekilliği yapmış biriyim. Genel merkezde olan birisiyim. Kendi şehrimde ilçe başkanlarını, belediye başkanlarını ziyaret etmem, muhtarları ve esnaflara gezip hatırlarını sormamdan daha doğal bir şey olamaz. Aktif siyasetin her zaman içerisindeyim. Partimin menfaati için sahadaki gözlemleri yapmak her zaman yaptığım bir şey.  Buna hiçbir zaman arada vermedim. Hiçbir makamım olmasa bile sürekli iletişim halindeyim” ifadesini kullandı.

“EGE BÖLGESİNİN GAP PROJESİ”

Altıntaş’ın tarımda atılım yapacağını söyleyen Nazlı, “Altıntaş bizim en önemli yatırımlarımızın pilot bölgesidir. Geleceğini arayan bir ilçe ve son derece önemli bir kavşak noktasında.  Altıntaş’ın çok önemli özellikleri var. Tarım potansiyeli Eğe bölgesinde en yüksek ve verimli ovalar Altıntaş’ta. Ege bölgesinin GAP projesi denilebilecek Beşkarış Barajı bu bölgede. 9bin hektar alanı sulayan 80 km uzunluğunda devasa baraj inşa edildi. Bölgede tarımsal anlamda çok büyük bir zenginleşme ortaya çıktı. Beşkarış barajı ile sulanan alanları gezdiğiniz zaman gurur duyarsınız” şeklinde açıkladı.

“ALTINTAŞ’I TUTMAK MÜMKÜN OLMAYACAK”

Altıntaş’ın potansiyelinden bahseden Nazlı, “Altıntaş’ın her noktası sıcak asfalt ve duble yollar ile donatıldı. Altıntaş-Aslanapa yolu 32 km bağlantı yolu sıcak asfalt. Ankara İzmir otoyolu Altıntaş bölgesinde Zafer OSB’nin 8 km uzağından geçiyor. Altıntaş’a ayrı bir özellik kazandıracak. Zafer OSB’nin altyapı çalışmaları da tamamlanmak üzere, yatırımcılar inşaatlara başlamak üzereler. Büyük talepler var. Arazilerin çoğunun dolduğunu biliyoruz. Gelecekte Altıntaş’ı tutmak mümkün olmayacak. Her yönüyle göç alan, istihdam sorununu çözmüş, tarımsal üretimini artırmış, çok büyük potansiyelini açığa çıkarmış bir ilçe olarak görüyorum. Altıntaş Ziraat Odasını ’da çok başarılı buluyorum, çalışmalarını takdir ile izliyorum. Tarımsal kalkınmada büyük rol oynayacaklarını düşünüyorum. Destekleri için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 30 Ağustos OSB Başkanı Salih Çetiner’in “Zafer OSB’de çalışacak işçilerin yüzde 90’ına yakını Kütahya Merkez’den gideceğini düşünüyorum. Altıntaş’ta ciddi bir yerleşim yok” ifadesi hakkında ise Nazlı, “Yok öyle bir şey, öncelik Altıntaş’ın istihdamı, onların göç etmesini önlemek” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu