KütahyaManşet

Kütahya’dan Beykent Üniversitesi Rektörüne sert tepki

Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Ferman'ın Ekotürk kanalında engelli çocuklarla ilgili sarf ettiği sözler tepki topladı. Kütahya Kent Konseyi Engelli Meclis Başkanı İsmail Barış, Rektör Ferman’ın istifa etmesini istedi.

Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Ferman’ın Ekotürk canlı yayınında enflasyona dair konuşurken engelli çocuklarla ilgili söylediği skandal ifadeler sosyal medyada tepki çekti. Prof. Dr. Murat Ferman daha sonra çıktığı canlı yayında özür dilemeye çalıştı.

Ferman, Ekotürk canlı yayınında enflasyona dair konuşurken “Herkesin ortak bir anlayış beraberliğiyle, herkesin bildiği ama ifade etmediği ailenin özürlü çocuğu gibi idare ediyoruz çünkü ondan çocuk parası geliyor. Herkes bir şekilde yararlanıyor ondan. Çok şikayet ediyoruz, ‘Yahu geceleri bağırıyor, çağırıyor, huzur bırakmadı, komşularla aramız bozuluyor’ diyoruz ama aslında çocukcağız da hayatımızın bir parçası. Onun sayesinde özellikli yerlere girebiliyoruz, indirimli kart alıyoruz, çocuk parası alıyoruz, hak etmediğimiz şeylere ulaşıyoruz. Enflasyon böyle bir şey, enflasyonun biz suç ortağıyız” ifadelerini kullandı.

“NEFRETLE KINIYOR VE DERHAL İSTİFA ETMESİNİ İSTİYORUZ”

Engellileri enflasyona benzeten Ferman’a sert tepki gösteren Kütahya Kent Konseyi Engelli Meclis Başkanı İsmail Barış, “Biz Kütahya’mızda yaşamış olduğumuz bu şehrin üniversiteleri Dumlupınar üniversitemiz ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile erişilebilir üniversite çalışmaları kapsamında güzel çalışmalar yürütüyoruz. Yaptığımız çalışmalar Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirlerini kazanırken Beykent Üniversitesi Rektörü Ali Murat Ferman engellilere yönelik yapmış olduğu Bu talihsiz ve saygısız açıklama ile kendi dilini ortaya koymuştur.

Kendi kararmış gözüyle engelli çocukları birer meta gibi gören, engelli çocukların ailelerince maddi anlamda istismar edildiğini, hak edilmedik şeylere ulaşma aracı olarak kullanıldığını vicdansızca iddia edebilen,engelli çocukların ve ailelerinin zorlu yaşam mücadelesinden bihaber olan, fedakar ve cefakar engelli anne ve babalarını çok inciten ve derinden yaralayan, Ali Murat Ferman’ı nefretle kınıyor ve derhal istifa etmesini istiyoruz” diye konuştu.

AHMET DİNÇ – ÖZEL HABER

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu