GündemKütahyaManşet

“Asla ümidinizi kaybetmeyin”

Dumlupınar Üniversitesi’nden derece ile mezun olan Berna Çelik, kanser hastalığıyla 10 yıldır mücadele veriyor. Kanser hastalarına seslenen Çelik, “Asla ümidinizi kaybetmeyin! Ben 10 yıl önce tanıştım bununla. Okulumu bırakmadım, üniversiteden mezun oldum. Bitti dediğiniz yerden yeniden başlayabilirsiniz” dedi.

oldu. Kanser tedavisi gördüğü yıllar boyunca eğitimine önem verdi ve hayata tutunarak bölümünü derece ile bitirdi. Aynı zamanda LÖSEV gönüllüsü olan Berna Çelik, kanser hastalarına destek oluyor. Eskişehir LÖSEV koordinatör yardımcısı Meltem Durulgan ve Halkla ilişkiler Uzmanı Yasemin Durukan ile birlikte gazetemizi ziyarete gelen Berna Çelik, LÖSEV ile tanışmasını anlattı.  LÖSEV’i çok sevdiğini dile getiren Çelik, “Yaklaşık 10 yıl önce mesotheliom sarkom tanısı Kütahya’da konuldu. Ankara’ya sevk edildim. Orada tedavi sürecimi devam etti. Hala oraya kontrollere gidip geliyorum. Radyo terapi aşamasında çok zorluklar çektim, kemoterapi aşamasında LÖSEV ile tanıştım. Bu süreçlerde saçlarım döküldü, kilo veriyoruz, sosyal hayattan uzaklaşıyor, garip bir evreye giriyoruz. Kendimizi ötekileştiriyoruz. Ben kemoterapinin 2. Küründe bir aile vasıtasıyla LÖSEV ile tanıştım. Tanıştıktan sonra orada hiç kendimi yabancı gibi hissetmedim, samimi geldiler bana. Manevi desteğe çok ihtiyacım vardı birbirimizi anlayan insanlar olarak biz beraberdik. LÖSEV ’i çok seviyorum. İyi ki tanışmışım” diye konuştu.

“İNSANLARIN DEDİKLERİNE SAKIN KULAK ASMAYIN”

Vatandaşları LÖSEV’e davet eden Çelik, “LÖSEV destekleri bizim için çok önemli. Biz bu yollarla kendimizi mutlu ve güvende hissediyoruz. Kurban Bayramı döneminde LÖSEV’in kurban bağışları var. Yaklaşık 15 yıldır LÖSEV vekaleten kurban kesimi yaptırıyor. Etleri kanserli çocuklar ve ailelerine, ihtiyaç sahibi yetişkin kanser hastalarına dağıtıyor. LÖSEV bu senede vekaleten kurban bağışı fiyatlarını bin 450 TL olarak açıkladı.  Ben LÖSEV ’in kayıtlı üyesi, yardımları ve desteğini aldığım için büyük, küçük fark etmeksizin lösemi ve kanser hastalarının LÖSEV ’den destek alabileceğini hatırlatmak istiyorum. Bu tür ailelerimizi LÖSEV ’e çekinmeden başvurmalarını öneriyorum. Ne kadar çok gönüllü o kadar çok umut ışığı demek.  Ne kadar çok bağış yapılması demek bizim için daha iyi fırsatlar demektir. Bu tür hastalığa yakalanıp tedavi sürecinde olan arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Asla ümidinizi kaybetmeyin! Ben 10 yıl önce tanıştım bununla. Okulumu bırakmadım, üniversiteden mezun oldum. Derece ile bitirdim. Bitti dediğiniz yerden yeniden başlayabilirsiniz. İnsanların dediklerine sakın kulak asmayın. Bu dünyada, kendiniz ve aileniz için varsınız. Önce kendinizi sevin, kendinize değer verin” ifadelerini kullandı.

AHMET DİNÇ – ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu