Kütahya

“Bakıcı muamelesi yapılamaz”

“Bakıcı muamelesi yapılamaz”

Türk Eğitim Sen Kütahya Şube Başkanı Erdoğan Aktaş, okul öncesi eğitimde yüz yüze eğitme ara verilmesini istedi. Erdoğan Aktaş, “Okul öncesi eğitimine, kreş/gündüz bakımevi ve okul öncesi öğretmenine de bakıcı muamelesi yapılamaz” dedi.

Bu haber 2021-04-16 16:32:54 eklenmiş ve 184 kez görüntülenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim kararını açıkladı. Kararda okul öncesi için yüz yüze kararının devam edeceği bildirildi. Kararda, “Okul öncesi eğitim kurumları yüz yüze eğitime mevcut şekilde devam edeceklerdir” denildi. Türk Eğitim Sen Kütahya Şube Başkanı Erdoğan Aktaş, alınan karar hakkında; “İlkokul öğrencisi ve öğretmeni covid 19 virüsü bakımından hangi riski taşıyorsa, okul öncesi öğrenci ve öğretmeni de aynı düzeyde risk altındadır. Dolayısıyla ilkokullarımızda hangi gerekçeyle uzaktan eğitime geçilmişse, okul öncesi eğitimde de yüz yüze eğitime ara verilmelidir. Okul öncesi eğitimi, temel eğitimin en temelidir. Okul öncesi eğitimine, kreş/gündüz bakımevi ve okul öncesi öğretmenine de bakıcı muamelesi yapılamaz” dedi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN UZAKTAN EĞİTİM AÇIKLAMASI

Yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçiş yapılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı da bu konuyla ilgili açıklama yaptı. Bakanlığın açıklamasında yeni kararların 15 Nisan Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacağı belirtildi. MEB’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “ Ülkemiz genelinde uygulanan Kovid-19 tedbirleri kapsamında Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılan değerlendirmeler sonucunda yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçiş konusunda bazı yeni kararlar alınmıştır.  Buna göre ilkokullarda tüm sınıf düzeylerinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.  Ortaokulların tüm sınıf düzeylerinde (8. sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.  Liselerin tüm sınıf düzeylerinde (12. sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.  8. ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime devam edebileceklerdir.  8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarına, cumartesi ve pazar günleri de dahil devam edilecektir.  Okul öncesi eğitim kurumları yüz yüze eğitime mevcut şekilde devam edeceklerdir. Okullarımızın gerekli hazırlıkları yapabilmesi için yeni kararlar, 15 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacaktır”.

AHMET DİNÇ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu