KütahyaSpor

Balkan Şampiyonası’nda Hemşerimiz Fatma ÇAKIR Ülkemizi Temsil Etti

Spor faaliyetlerine uzun bir ara verildikten sonra Balkan ülkeleri, 15. Balkan Kick Boks Şampiyonası için Kuzey Makedonya'nın Üsküp kentinde bir araya geldi. İlimiz Hakemlerinden Fatma ÇAKIR, Türkiye Kick Boks Milli Takımıyla Balkan Şampiyonasına katılan tek hakem olarak şehrimizin gururu oldu.

Şampiyonaya WAKO Dünya ve Avrupa Kick Boks Federasyonu As Başkanı ve Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim KAYICI, Kafile Başkanı olarak Federasyon As Başkanı Ahmet ATAŞÇI, WAKO Kick Boks Balkan Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Özgür KAYICI, Hakem Fatma ÇAKIR, Antrenörler Ömer YILDIZ, Metin ABUŞOĞLU, Sefa YETİŞ, Şehriban DOĞAN, sporcular Ömer Sami TERZİ, Esma YILDIZ, Ülkü Sena YILMAZ, Cansu ÖZTÜRK, Mustafa YERLİ, Metehan BÜYÜKÖZ, Seyda Emirhan DOĞUNÇ, Zeynep SAĞLAM, Rıza GÜRELİ ile Afra ADIYAMAN olmak üzere toplam onsekiz kişi Milli Takım Kafilesi olarak görevlendirilmiştir.
WAKO Balkan Başkanı Vladimir SİTAR organizasyondan memnun kaldığını ve Şampiyona sırasında WAKO Başkanı Roy BAKER, WAKO Avrupa Başkan vekili Istvan KİRALY ve WAKO As Başkanı Salim KAYICI ile bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.
WAKO Başkanı Roy BAKER, ekibi (Istvan KİRALY ve Salim KAYICI) ile Balkanlar’dan WAKO üyelerinin başkanlarıyla, dünyadaki spor çevrelerindeki fiili durumu ve WAKO’nun çoklu spor etkinliklerine gelecekteki katılımını tartışarak birkaç toplantı yaptı.
Milli Takımımız 03-05 Eylül 2021 tarihleri arasında Makedonya’ da yapılan 15. Balkan Kick Boks Şampiyonası’nda 3 Altın, 3 Gümüş ve 2 Bronz Madalya kazandı. Derece yapan sporcularımız;
Şampiyon Olan Sporcularımız:
Mustafa YERLİ – 79 kg Kick Light
Afra ADIYAMAN – 50 kg Kick Light
Ülkü Sena YILMAZ – 55 kg Kick Light

İkinci Olan Sporcularımız:
Seyda Emirhan DOĞUNÇ – 74 kg Kick Light
Rıza GÜRELİ -94 kg Kick Light
Cansu ÖZTÜRK – 55 kg Kick Light

Üçüncü Olan Sporcularımız:
Zeynep SAĞLAM – 65 kg Kick Light
Esma YILDIZ – 48 kg K1 Rules

Üsküp’te Milli takımımızı tebrik edenler, fotoğraf çekilmek isteyenlerin sayısı oldukça fazla olması Türkiye’ye duyulan hayranlığın göstergesiydi.

Milli Takımımızı, tebrik ediyor; başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu