KütahyaManşet

Bayram telaşı

Kütahya’da esnaflara Kurban Bayramı’nın işlerine olan etkisini sorduk. Esnaflar Pandemi dolayısıyla yavaşlayan işlerin bayram dopingiyle hızlanmasından memnun olduklarını bildirdi. Esnaflar, Kütahyalıların işlerini son 3 güne sığdırmamasını istedi.

Kütahya’da Kurban Bayramı telaşı başladı. Çarşı, Pazar ve dükkanlarda yoğunluklar oluşmaya başladı. Kurban Bayramı’nın en yoğunlarından biri bıçakçılar oldu. Yoğunluk hakkında Kadıyoran Anahtar, Bıçakçılık’ın sahibi Ali Kadıyoran, “Bizim işler çok yoğun. Talep çok fazla. Yetiştiremiyoruz, Kütahya halkı yine son günlere bıraktı. Yetiştirmeye devam ediyoruz. Bıçak satışlarımız ve bilemi işimiz çok güzel.  Özellikle bilemede Kütahya’da bir numarayız.  Biz her türlü iddialıyız. Bıçakları bu yoğunlukta 1 saat içinde teslim ediyoruz. Bıçak bilemek 3, satır bilemek 5 TL. Kütahyalılara mesajım; bıçaklarınızı işin ehli kişilere biletin sonra siz uğraşırsınız. Hayvanlar acı çekmesin, siz eziyet çekmeyin. Kazasız belasız bir Kurban geçirmenizi diliyorum”dedi.

“PİYASA HAREKETLENDİ”

Kurban telaşı hakkında Öz Ambalaj sahibi Mustafa Özten, “Müşterilerimiz Kurban Bayramı dolayısıyla etleri saklamak için kilitli poşet, buzdolabı poşetlerine ağırlık verdiler. Büyük et taşımak için poşetlerimiz var. Etleri taşımak için arabanın ardına ve yere sermelik naylon brandalarımız var. Poşetlerin kilosu 25 TL, Buzdolabı poşetlerinin kutusu 3-4TL. Kurban telaşı başladı. Kurban Bayramı piyasayı hareketlendi. Hareketlenmeden dolayı memnunuz” diye konuştu.

BAKLAVALAR 35 TL’DEN BAŞLIYOR

Baklava fiyatları hakkında bilgi veren Gazi Usta’dan Selahaddin Kocaer, Bayrama son günler kala vatandaşlarda telaş var.  Bayram dolayısıyla tatlı satışları hızlandı. Baklava çeşitleri 35 TL’den başlayıp 100 TL’ye kadar çıkıyor. Kadayıf ve ev baklavası tercih edenlerde var” ifadelerini kullandı.

“SON GÜNLERE SIKIŞTIRMAYIN”

Son üç gün işlerin çok yoğun olduğunu anlatan Sevgi Dikimevi sahibi Ahmet Özer, “Bayrama son günler kala terzilere hücum var. İnternet alışverişleri arttı ve denemeden aldıkları için terziye vatandaşlar daha çok gelir oldu. Terzilerin işi en çok son 3 gün kala olur.  Şimdi tamir etmeye getirenlere arife günü almalarını söylüyoruz.  Paça kesme daraltma kumaş 30, kot pantolon  20 TL” dedi. AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu