Kütahya

Bayram Yıldız'dan DPÜ'ye ziyaret

Bayram Yıldız’dan DPÜ’ye ziyaret

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ressam Bayram Yıldız Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kazım Uysal’a makamında ziyaret etti

Bu haber 2021-04-26 12:00:40 eklenmiş ve 38 kez görüntülenmiştir.

Ziyarette DPÜ Lisans Üstü Eğitim Enstitüsü müdürü Prof.Dr. Şahmurat Arık da eşlik etti. Ziyaret ten duyduğu memnuniyeti dile getiren Uysa,l Üniversite olarak her zaman sanatın ve sanatçının destekçisi olduklarını ve de bu desteğin devam edeceğini ifade ederek ziyaret ;Kültür,sanat,Edebiyat ve sivil Toplum Konusundaki ilişkilerle konulu tatlı bir sohbet ortamında gerçekleşti.
 
     Bayram Yıldız ise “Üniversitelerimiz bir bilim merkezi olması sıfatı ile; Değişime ve gelişime acık bir olgu ve evrensel değer olan sanatın gelişmesinde öncü bir kurum olduğunu ifade eden Yıldız gerek sanatçılar olarak gerekse Sivil Toplum Kurumları olarak üniversitemizin bu yönünden faydalanmamız ve nasiplenmemiz gerektiğini inanıyorum..Bu güne Kadar gerek şahsım gerekse Kütahya Kültür ve Sanat derneği olarak üniversitemizle iş birliği yapmaktan son derece memnunum.Ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
     

YASEMİN DAĞ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu