KütahyaManşet

Bor, para yerine dert getiriyor

CHP Hisarcık İlçe Başkanı Recep Önlü, bor madeninden Hisarcık’a faydadan çok zarar getirdiğini bildirdi. Recep Önlü, “Bu maden doğru şekilde işletilemiyor. Halkımızın cebine para yerine dert giriyor. Hisarcık, bu zenginliği göremiyor ve göstermek istemiyorlar” dedi.

Kolemanit mineral bakımından oldukça zengin bir bor çeşididir. Dünyanın en büyük ve en önemli kolemanit rezervleri olan Hisarcık-Espey formasyonu, dünya rezervlerinin yaklaşık yüzde 40’ını oluştururken, Türkiye’deki rezervlerinin ise yüzde 55’ini oluşturmaktadır.  Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hisarcık İlçe Başkanı Recep Önlü, bor madeninin Hisarcık’a faydasından çok zararı olduğunu dile getirdi. Hisarcık’ın bor madeninin getirdiği zenginlikten yararlanamadığını açıklayan Recep Önlü, “Bor üzerinden servetine servet katanlar için Hisarcık bu kadar önemliyken ondan istenen verimi alamıyorsak bor bize aslında zarar getiriyor. Hisarcık’ın en büyük geçim kaynağı bor madenidir ama en çok zararı yine o veriyor. Bu maden doğru şekilde işletilemiyor. Halkımızın cebine para yerine dert giriyor. Bor’un zenginliği sadece kendine yarıyor. Hisarcık, bu zenginliği göremiyor ve göstermek istemiyorlar. Akıllarındaki tek fikir daha fazla yeri işgal etmek ve zenginliklerini arttırdıkça arttırmaktır. Hisarcık’ta gün gelecek bu halk uyanacak” diye konuştu.

“HİSARCIKLILAR İŞ İSTİYOR, AŞ İSTİYOR”

Halkın parktan çok işe ihtiyacının olduğunu kaydeden Önlü, “Hisarcık’ta altyapı sorunumuzu belediyemiz güzel bir şekilde sonuca kavuşturdu fakat bunu yapmak kanserli bir hastaya takım elbise giydirmek gibi absürtlük yaratıyor. Elbisenin içindeki insan hasta olduktan sonra makyajlamayla bir noktaya varamayız. Buradaki insan tabi ki Hisarcık’tır.  Hisarcık’ın bunca sorunu varken ufacık detaylara takılı kalmak bize fayda sağlamaz. Hisarcık’ın hiç kuşkusuz en büyük sorunu işsizlik ve buna bağlı gelişen göç sorunudur. Ulaşım sorununa değinmeden geçmek Hisarcık’a ihanet gibidir. Demir ağlarla ana yurdu ören bir cumhuriyetten Hisarcık’ın yolunu yapamayan İktidara ulaşmak için kim çabalıyorsa bunun hesabını hiç kuşkusuz verecektir. Hisarcıklılar, iş istiyor, aş istiyor park ve bahçe yapılmasını veya revize edilmesini istemiyor” ifadelerini kullandı.

AHMET DİNÇ -ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu