Kütahya

BOR’DAN YATAK YAPTILAR

Dünya bor rezervinin yüzde 40’ı Kütahya’da bulunuyor. Temizleme ve beyazlatma sanayinde, havacılık ve uzay araştırmalarında, otomobil sektöründe enerji alanlarında kullanılan bordan bu kez de yatak yaptılar.

Dünya bor rezervinin yüzde 73’ü Türkiye’de ve bu rezervdeki yüzde 40’lık bor Kütahya’daki madenlerde bulunuyor. Her alanda faydalanılan bor minerali bu kez yataklarda kullanılmaya başlandı. Bambi Yatak, ülkemizde ve dünyada ilk kez bor mineralini yatağın süngerine entegre etti. Bor minerali içeren yatak 13 ülkeye ihraç ediliyor.  Bor mineralini yatağın içine entegre ederek sektöründe yeni bir iddia yaratan Bambi Yatak, Borjen ile kullanıcılarına tertemiz uykular vaat ediyor. Türkiye’de ve dünyada ilk kez Bambi tarafından geliştirilen bu teknoloji, bor madeninin mucizevi hijyenik etkisiyle güncel temizlik hassasiyetlerine en iyi şekilde yanıt veriyor. Pandemi sürecinde ülkemizin yanı sıra Avrupa’da da büyük rağbet gören Borjen, 13 ülkeye ihraç edilerek en çok satılan Bambi ürünleri arasında ilk sıralara yerleşiyor.

PANDEMİ DÖNEMİNİN EN ÇOK TALEP GÖREN ÜRÜNÜ

Pandemi döneminde evde vakit geçirme sürelerinin artmasıyla yatak sektöründe de yeni teknolojilerin gündeme geldiğini söyleyen Bambi Yatak Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gökmen, Bambi Yatak olarak gündemin gerekliliklerini dikkate alarak ve tüketicilerin beklentilerine kulak vererek, dünya rezervinin yüzde 73’üne sahip olduğumuz bor minarelini Borjen ismini verdiğimiz yatağımızda kullandık.” dedi.  Emre Gökmen, bor mineralinin keşfinden itibaren yoğun olarak ilaç yapımı ve temizlik amacıyla kullanıldığını, günümüzde ise uzay teknolojilerinden cam sektörüne, savunma sanayinden enerji sektörüne kadar pek çok alanda varlık gösterdiğini belirterek  “Bambi mühendisleri tarafından geliştirilen Borjen, kumaşı ile süngerine teknolojik işlemlerle entegre edilmiş bor minerali sayesinde rahat ve temiz bir yatakta günün yorgunluğunun ve stresinin atılmasına yardımcı olarak sağlıklı bir etki yaratıyor. Bununla ilgili tüm test süreçlerimiz tamamlandı ve raporlarımızı aldık.  Hijyen güvenliğini sağlamak üzere ürettiğimiz Borjen, pandemi döneminin en çok satılan ürünlerinden oldu ve şu ana kadar 13 ülkeye ihraç edilerek yurt dışı pazarda da gücünü gösterdi.” sözlerini kaydetti.

AHMET DİNÇ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu