KütahyaManşetSiyaset

CHP’nin Taktikleri!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kütahya İl Başkanlığı’nda parti üyeleriyle bir araya geldi. Millet İttifakı’nın seçim kazanacağını vurgulayarak anlatan Özgür Özel, partililere seçim taktikleri vererek uyarılarda bulundu. CHP’nin 3 ayaklı taktiğini anlatan Özel, İl ve ilçe yönetimlerinde kavga, çekişme ve dedikoduların yaşanmamasını istedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut Kütahya’ya ziyaret gerçekleştirdi. Özgür Özel’in Kütahya ziyaretinde Milletvekili Ali Fazıl Kasap ve Belediye Başkanı Adayı Eyüp Kahveci yalnız bırakmadı. Özgür Özel, CHP Kütahya İl Başkanlığı’nda partililerle ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. Aile toplantısı denilen kısmında basın tarafından yayınlanmasında sakınca olmadığını bildiren Özgür Özel, Kütahya’da yaşayan Cumhuriyet Halk Partililere bir takım öneri, uyarı ve ödevler verdi.


“KÜTAHYA’DA SİYASET YAPMAK KOLAY DEĞİL”
Özgür Özel’in konuşmasının satırbaşları şu şekilde; “Kütahya kolay bir coğrafya değil burada siyaset yapmak kolay değil. Burada siyaset yapmak, Beşiktaş’ta, Çankaya’da, Karşıyaka’da siyaset yapmaya benzemiyor. Ancak önümüzde tarihi bir fırsat var. Bu fırsatı Cumhuriyet açısından büyük bir tehlikenin geriye döndürülmesi, partimiz açısından özlenen Türkiye’nin hakkettiği yere taşıyacak iktidarın yakalanması açısından bu kez görev Karşı, Beşiktaş, Çankaya’ya düşmüyor. Oralar elinden geleni yapacak ama oralar maksimum oyu zaten alıyor. İçinde bulunduğumuz 50+1’lik sistem Kütahya gibi işin zor olduğu yerlerde uzaktan bakılınca küçük ama sonuç için büyük adımların atılmasını gerektiriyor. Dışarıdan seçmen baktığında Türkiye’yi bunlar yönetebilir dedirtmemiz lazım. Bunu 3 ayaklı yapıyoruz.


İL ÖRGÜTÜ KAVGA VE ÇEKİŞME YAPMAMALARI KONUSUNDA UYARILDI
Sayın Genel Başkanın grup ve kanaat önderleri konuşmaları, gelişen olaylarla ilgili verdiği tepkiler ve çözüm önerileri başta ulusal ölçekte ‘sorunu biliyor çözer’ izlenimini yaratıyor. 2.husus yerel yönetimler ayağıyla oluyor. Belediye başkanlarımızın yaptığı iş üzerinden; ‘Bunlar Eskişehir’i, İstanbul’u böyle yönetiyorsa Türkiye’yi de yönetebilir’ demeliler. O yüzden hem çalışkan hem temiz olmalılar. Bu konuda da partimizin yaptırdığı anketlerde 11 belediye başkanımızdan yüzdesel olarak seçildiği günden geriye düşen birisi yok. Hepsi oyunu ve desteğini artırmış. Genel Başkan ve yerel yönetimlerden sonra CHP’nin iktidar olmadığı yerlerde il örgütüne bakıyorlar. Bunlarda kavga, çekişme var mı? Birinin ak dediğine diğeri kara diyor mu? Birbirinin dedikodusu nu yapıyorlar mı? Diye bakılıyor. Bizim üyemizin sabah köyde, ilçesinde, mahallesinde sakal tıraşını olup yüzünde maskesiyle, ayakkabısının boyasıyla gittiği kahvehanede oturuşuyla, sohbetiyle; banka şubesine girişte dik duruşuyla, yarının iktidar partisinin üyesi görüntüsünü ve özgüvenini hissettirmemiz lazım. Alnımız açık, utanacak hiçbir şeyimiz yok. Genel Başkanlarınızı ne birileri kandırdı, nede Genel Başkanlarımız birilerini kandırdı. Bayramlarda bütün bayramlaşabilen tek partiyiz.

“ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMİ ALIYORUZ”
Şu yanlışlara düşmemeliyiz; Üzülebiliriz, kızabiliriz bunları sokağa yansıtmamız doğru değil. Kendi içimizde tartışabiliriz, onları da uzatmak doğru değil ama ülkeyi yönetmeye namzet güçlü kadroları iyi bir programı olan, iktidarın değişimi için gün sayan bir durumdayız. Biz önümüzdeki seçimi alıyoruz. Seçim için gün sayıyoruz. Biz gün saydıkça 3600 ek gösterge bekleyen memurlar, EYT’liler, yurt ve burs bulamayan öğrenciler, kredisini ödeyemeyen gençler, ürünü para etmeyen çiftçiler, borçlu esnaflar da gün sayıyor. Biz onların umuduna ortak olmak, onların beklentilerini doğru yönlendirmek, iktidara namzet bir partinin ağırlığını taşımak zorundayız.

ÖZGÜR ÖZEL’DEN BABA EVİ ÖRNEĞİ
Herkes baba evinde doğar, büyüyen, evlenen, iş kuran ayrılır. Huzuru kaçan, düzeni bozulan baba evine geri döner, baba evine güvenir. Biz baba evinde oturanlarız. Baba evinin kapısı ardına kadar herkese açık olmalı. Sıkıntılarından bahseden herkese buyur gel baba evine yerin baş köşedir diyoruz, demeliyiz. Bu çağrılar yapılıyor, böyle bir süreçte kapıdan içeri girene, ‘bugüne kadar nerelerdeydin, neden gittin, bugüne kadar bize nelere ettin’ demeyin. O zaman sorarlar, ‘tapusu mu sende’ derler. Baba evinin tapusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kayıtlı.

“USTALIK, ARKADAŞLIK HAKKINIZI KULLANARAK OY İSTEYİN”
Hepimiz seçime hazır olmalıyız. Cumhuriyetin 100. Yılında cumhuriyete düşman olmayan bir yönetim kurmak için hocalık, komşuluk, ustalık, arkadaşlık hakkınızı kullanarak oy isteyin. 18 ay sonra 2023 Haziran’ın da vaktinde seçimi yapsınlar ya da yarın yapsınlar. Biz seçime hazırız, dünden razıyız. Kazanacağımızı bilerek, bunu hissettirerek. Buna uygun davranarak, dayanışma içinde iktidara yürüyoruz. Hepimizin yolu açık olsun.

“KÜTAHYA’YI YAŞANILACAK YER OLMAKTAN ÇIKARDILAR”
Her gün gelişmesi gereken Kütahya, gerilemekte ve fakirlemekte, nüfusu azalmaktadır. Bu akışı tersine döndüreceğiz. Cumhuriyet’in fabrikalarını 75 milyon gibi bir fiyata sattılar. Bugün en önemli yoksunluğunu çektiğimiz gübre fabrikası, dünyanın en kaliteli pancarının olduğu yere kurulmuş şeker fabrikası, madenleri, linyit işletmeleri, termik santralleri özelleştirilince Kütahya’nın nüfusu azalmaktadır. Türkiye’nin nüfusu hızla artarken Kütahya’da nüfuz azalıyorsa bu Kütahya’yı gelecek hayali kurulacak, yaşanılacak olmaktan çıkardıkları içindir. Kütahya’yı yeniden cazibe merkezi haline getirecek, halkın yüzünü güldürecek bir iktidar değişimine ihtiyaç vardır. Bu konuda hep birlikte seçim için gün sayıyoruz”.

AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu