KütahyaManşet

“Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz”

Atatürkçü Düşünce Derneği Kütahya Şube Başkanı Yarcan Gülseven, Taksim Cami'nin açılışının ardından Mustafa Kemal Atatürk'e lanet okuyan imam Mustafa Demirkan'a ateş püskürdü.

“ATATÜRK’ÜN ÜLKESİNDE, ATATÜRK’E HAKARET AFFEDİLEMEZ”

Atatürkçü Düşünce Derneği Kütahya Şube Başkanı Yarcan Gülseven’in Atatürk düşmanlarına yönelik yaptığı açıklama şu şekilde; “ Ebedi önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ e ve O’nun emaneti Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne yapılan sözlü saldırıların bir süredir hız kazandığını görüyoruz. Ayasofya’da yapılan törende Ayasofya Cami imamı, Atatürk’e dolaylı olarak “zalim, kafir” deme hadsizliğinde bulunmuş, içindeki Atatürk düşmanlığını da açık etmiştir. Açıkça ifade edelim ki bu ve benzeri beyanların bir nabız yoklama, Atatürk Türkiye’sini tamamen ortadan kaldırma isteklerinin bir dışa vurumu olduğunun farkındayız. Geçen yıl Ayasofya açılışında diyanet işleri başkanının Atatürk’e karşı sözlerini, Lozan Antlaşması’nın yıldönümü kutlamalarına pandemi nedeniyle yasak getirilirken, İstanbul’un göbeğinde Ayasofya’ya yürüyüşe izin verilmesini, iktidara yakın dergi, tv gibi yayınlarda yapılan açık hilafet çağrılarını, “şeriat anayasası” toplantılarına ses çıkarılmayışını unutmadık! Her fırsatta ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatan sözüm ona din görevlileri bu ülkede inanç özgürlüğünün Atatürk sayesinde kazanıldığını, diyanet işleri başkanlığının Atatürk sayesinde kurulduğunu unutmasın. Topluma güzel ahlak, iyilik, doğruluk, sevgi, saygı, hoşgörü ve birlik, beraberlik duygularını aşılaması gereken din adamlarının bu ve benzeri beyanları toplumu yanlış yönlendirmekte, ayrıştırmakta ve ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef göstermektedir.

“CUMHURİYET SAVCILARINI GÖREVE DAVET EDİYORUZ”

Vatanımızın kurtarıcısı ve ülkemizin kurucusuna Cumhurbaşkanı’nın bulunduğu ortamda hakaret edilmesi, dini duyguları her fırsatta istismar etmekten kaçınmayan siyasi iktidarın da bu suçun ortağı olduğunun en büyük kanıtıdır. Bu günleri en iyi şekilde Sütçü İmam’ın şu sözüyle özetleyebiliriz “Her kim ki Mustafa Kemal ve Kuva-yi Milliye aleyhine fetva verip düşmanlık yapar, bilin ki onların damarlarında kafir kanı akar. Milli varlığını, din ve vicdan hürriyetini Mustafa Kemal Atatürk’e borçlu olduğunu çok iyi bilen bizim gibi milyonlarca yurtsever adına da Cumhuriyet Savcılarımızı göreve davet ediyoruz”.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu