Kütahya

Darbeler hotlamasın!

Darbeler hotlamasın!

Türkiye Kamu-Sen Kütahya İl Temsilcisi Kadir Bayram, 103 emekli amiralin yayınladığı bildiriyi reddettiklerini açıkladı. Kadir Bayram, “Hiç kimse mazide kalmış kötü tecrübeleri canlandırmaya, eski alışkanlıkları ve hastalıkları hortlatmaya cüret etmesin”dedi.

Bu haber 2021-04-06 17:17:52 eklenmiş ve 648 kez görüntülenmiştir.

Türkiye Kamu-Sen Kütahya İl Temsilcisi Kadir Bayram, 103 emekli amiralin yayınladığı bildiriye ilişkin basın bildirisi yayınladı. Kadir Bayram şu ifadeleri kullandı; “Hiç kimse, mazide kalmış kötü tecrübeleri canlandırmaya, eski alışkanlıkları ve hastalıkları hortlatmaya cüret etmesin.  Devletimiz ve demokratik cumhuriyetimiz en kıymetli hazinemizdir.  103 emekli amiral, gece yarısı operasyonu ile muhtıra tarzında bir bildiri yayınlamıştır. Bu bildiri, darbe dönemlerinden aşina olduğumuz tehditler içermekte, ülkemiz demokrasisi için hiç de arzu edilmeyecek tehlikeleri içinde barındırmaktadır.  Halihazırda devletimiz, milletimizin kahır ekseriyetinin teveccühleriyle göreve gelmiş olan bir iktidar tarafından idare edilmektedir. Bu yolla milli irade devlet idaresinde vücut bulmuştur. Milli iradeye karşı olacak şekilde, siyasi tartışmalardan malzeme üretip, devletimizi yeni bir kaos ortamına sürüklemeyi amaçlayan bu bildiriyi reddediyoruz.

“BU BİLDİRİYİ REDDEDİYORUZ”

Hiç kimse mazide kalmış kötü tecrübeleri canlandırmaya, eski alışkanlıkları ve hastalıkları hortlatmaya cüret etmesin. Milletimiz müsterih olsun: Ana vatan da, Mavi vatan da, Gök vatan da Kahraman ordumuzun kanatları altında güven içindedir. Bilinmelidir ki; Milletimizin bu topraklarda ilelebet huzur içinde yaşaması için Türkiye Cumhuriyeti’nin kanla çizilmiş sınırları ve elde edilmiş egemenlik hakları vaz geçilmez değerlerimizdir. Devletimiz ve demokratik cumhuriyetimiz en kıymetli hazinemizdir. Kadim kültürümüz, inançlarımız ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya koyduğu bilimsel düşünce sistemi, hedefe varmak için olmazsa olmaz ilkelerimizdir. Kahraman ecdadımızın ve evlatlarımızın kanları ve canlarıyla elde ettiği değerlerimize, hazinelerimize ve ilkelerimize kast edenler, milli iradeyi yok sayarak vesayetçi anlayışa öykünenler, geçmişte olduğu gibi bugün de hak ettikleri muameleyi göreceklerdir”. AHMET DİNÇ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu