KültürKütahyaManşet

Destekleri esirgemeyin!

30 Ağustos Başkomutan Meydan Muharebesi 2. kısa film çalışması yapılıyor. Zafere Giden Yol Ekibi üyelerinden Yaşar Saygılı, “Kendi imkanlarımızı değerlendirerek, zorda olsa bu işin altından kalktığımıza inanıyoruz. Bize inanan, güvenen, tüm halkımızı maddi ve manevi desteklerini esirgememelerini özenle rica ediyoruz” dedi.

Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şubesi, Uluslararası Germiyan Kültür Sanat Edebiyat ve Bilim Derneği, Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği ile beraber 30 Ağustos Başkomutan Meydan Muharebesi 2. kısa film çalışması yapılıyor. Çalışmalar hakkında bilgilendirme yapan Zafere Giden Yol Ekibi üyelerinden Yaşar Saygılı şu açıklamada bulundu; “Kısa film çalışması 6 kişi ile başlanılan ekip günden güne yeni katılımlarla 50 kişi civarına ulaştı. Hala katılmak için gönüllü arkadaşlar başvurmakta. Ekibimizin içerisinde Kütahya harici, Afyonkarahisar Şuhut ve diğer illerimizden arkadaşlarımız da aramızdalar. Çekimlerimizin ilk ayağı, Kütahya çalışmalarımız başladı. Alayunt ve Sökmen Köyü ile il merkezimizde yaptığımız çekimlerimizin devamını Dumlupınar ilçemiz, Afyonkarahisar İlimiz, Şuhut ilçemiz ve Kocatepe’de devam edecek. Bugüne kadar 7 kısım filmimizin devamı niteliğinde olan çekimimiz ve diğer farklı çekimlerimiz devam edecektir.

“ZORDA OLSA BU İŞİN ALTINDAN KALKACAĞIZ”

Amacımız 26-30 Ağustos 1922’de yaşanan olayları görsele yaymak ve milli mücadeleyi yeni nesillere aktarmaktır. Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcından bitişine kadar olan yaşanmış hikayeleri anlatmaktır. Elimizden geldiğince, Zafere Giden Yol Ekibi olarak, Kütahya’mızın tanıtımına da katkı sağladığımıza inanıyoruz. Çekimlerimize katkıları için derneklerimize ve İGSAŞ müdürümüz Osman Tulgar’a teşekkür ederiz. Kendi imkanlarımızı değerlendirerek, zorda olsa bu işin altından kalktığımıza inanıyoruz. Bize inanan, güvenen, tüm halkımızı maddi ve manevi desteklerini esirgememelerini özenle rica ediyoruz”.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu