Kütahya

Eğitim İş Başkanı Kadir Hasçelik’in kutlama mesajı

 

Eğitim İş Başkanı Kadir Hasçelik’in kutlama mesajı

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Kütahya İl Başkanı Kadir Hasçelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü için basın açıklaması yayınladı. Eğitim-İŞ Başkanı Hasçelik, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!” dedi.

 

Bu haber 2021-04-23 10:36:34 eklenmiş ve 348 kez görüntülenmiştir.

 

Kadir Hasçelik’in açıklamaları şu şekilde; “Bugün, bu toprakların insanlarının tebaa olmaktan ulus olmaya geçtiğinin tescillenmesinin 101. yıldönümüdür. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Meclis’inin kurulmasının 101. yılıdır. Bugün, dünyada çocuklara bayram adamış tek ulus olmanın kıvancını yaşamanın günüdür.

Ulusun onurunu ve özgürlüğünü korumak için Büyük Önder Atatürk’ün Anadolu’da yaktığı bağımsızlık ışığı, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla tüm yurdu aydınlatmıştır.

Atatürk’ün önderliğinde bir yandan Kurtuluş Savaşı’nı yürütürken, öte yandan Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, devrimlerin gerçekleştirilmesinde yaşamsal rol üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi, ulusal egemenliğin vücut bulduğu, demokratik rejimimizin temel kurumu olmuştur.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanı korumak çocukları korumakla başlar” sözleri ışığında, tüm çocuklarımızın eğitim ve sağlık hakkından eşit koşullarda yararlandığı, her türlü istismar ve baskıdan uzak gelişimlerini sağlayabildikleri bir ülke hepimizin ortak özlemi olmalıdır.

Bu duygular ve düşüncelerle yaşanan olumsuzluklara rağmen, aydınlık geleceğimizin güneşi ve güvencesi çocuklarımız başta olmak üzere, Yüce Türk Milleti’mizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.”.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu