EkonomiKütahyaManşet

El Kapısına Gitmeyin Ticarete Başlayın!

Topukyayla Tabiat Parkına 5 ayda 30 bin kişinin ziyaret ettiğini açıklayan Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Domaniç halkından destek istedi. Toplu kalkınma için Ertürk, “Kültürel el sanatlarını, doğadan topladığı endemik bitkilerini ne varsa bu alanlarda satış yapın. Halkımızın el kapılarında değil kendi işlerinde çalışmasını istiyoruz” dedi.

Kütahya’nın gözbebeği haline gelen ve işletmesini Domaniç Belediyesi’nin yaptığı Topukyayla Tabiat Parkı her mevsim güzelliği ile ziyaretçilerini karşılamaya devam ediyor. İlçenin dışa açılan kapısı ve doğanın muhteşem manzaralarının bir araya geldiği Topukyayla Tabiat Parkı 1 Temmuz 2021 ve 30 Kasım 2021 tarihleri arasında, yani 5 ayda 30 bin ziyaretçiye ulaştı. Domaniç’in turizmde önce çıkacağını bildiren Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “İlçemiz Tarihi konumu, kültürel zenginliği ve her mevsim doğanın tüm ihtişamını bulunduran ender yerleşim alanlarından birisidir. Kayıların otağı, tüm dünyaya hükmeden bir imparatorluğun kurulduğu topraklardır. Göreve geldiğimiz ilk günlerden itibaren şunu hep dile getiriyoruz ‘Domaniç Turizm yönünden öne çıkmalıdır’ bu sözümüzün hala arkasındayız” diye konuştu.

DOMANİÇ BU SEZON YÜZ BİNLERİ KARŞILADI

Domaniç’in yoğun ziyaretçi ağırladığını açıklayan Sahvet Ertürk, “İşletmesini Domaniç Belediyesi’nin yaptığı Topukyayla Tabiat Parkımız 1 Temmuz ve 30 Kasım tarihleri arası yani 5 aylık bir dönemde 30 bin ziyaretçiyi misafir etti. Bu sayı sadece Topukyayla’ya gelenler. Peki! bir o kadar ziyaretçi Sarıkız’a geldi balık yedi, bir o kadar ziyaretçi Hayme Ana’yı ziyaret etti, şenliklerine katıldı, bir o kadar ziyaretçi Güney Köyü Mesire alanına geldi, Mızık Çamına geldi, Şehit Savcı Saru Batu’nun kabrine geldi, Ebe Sultan Türbesini ziyaret etti, Berçin Kulesini ziyaret etti, Kocayayla’da piknik yaptı, Göç Yolunda doğa turu yaptı, Selim Dedesine dua etti, Sonbaharın her tonunu fotoğrafladı kampını yaptı, Motor ve Off-Road turu gerçekleştirdi. Yani her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip ilçemiz bu yaz sadece yüz binleri karşıladı. Belki de Kütahya’nın en çok ziyaret edilen ilçesi haline geldi” ifadelerini kullandı.

“BİZ SATALIM, BİZ MARKA OLALIM”

İlçe olarak kalkınma hakkında Ertürk, “Bu iş burada kalmamalı, vatandaşlarımızın da bu konuda bizi desteklesinler. Gelsinler bu mekanlarda ürettiği ürünleri, hobi olarak yaptığı el işlerini, kültürel el sanatlarını, ahşap oymalarını, tarlada ürettikleri cevizi, fasulyesi, çileği, üzümü, marulu, mısırı, domatesi, çiçeklerini, doğadan topladığı endemik bitkilerini ne varsa bu alanlarda satış yapsınlar. Dondurma satsınlar, mısır satsınlar, incik boncuk, el işi satsınlar. Satsınlar ki el kapılarında uğraşmasınlar istiyoruz. Biz üretelim, biz satalım, biz marka olalım ama ‘BİZ’ olalım. Şunu da belirtmek isterim, ‘Domaniç’e bir kez gelen her mevsim zaten gelecektir” dedi. AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu