KütahyaSiyasetSürmanşet

“Gazeller Yazıyoruz”

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonuna kadar da arkasında bulunduklarını söyledi. Ekonomik sorunların aşılacağını bildiren Ceyhun,“ Bundan sonra gelecek kuşaklar bambaşka bir Türkiye’de yaşayacaklar. Biz bundan sonra Türkiye için gazeller yazacağız, gazeller yazıyoruz arkadaşlar” dedi.

AK Parti Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı’nın hazırladığı Teşkilat Akademisi Kütahya Programı Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Programda konuşan AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek açıklamalarında bulundu. Sebahattin Ceyhun “Bizim boynumuzu eğecek hiç kötülüğümüz olmadığı gibi onurla gururla söyleyebileceğimiz binlerce hizmetimiz var. Geçen esnafla sohbet ediyorum. Herkes ekonomik sıkıntılardan bahsediyor. Bununla ilgili biz reisimizin sonuna kadar yanındayız. Kendisi de diyor ki sabredin. Sonunda olacaklar ülkeyi bambaşka bir noktaya getirecek. Buna inanıyoruz. Bunu da tabi eleştiriyorlar. 30 yıldır tır şoförlüğü yapan bir adam, ‘Dün Gaziantep’ten geldim. 7 tane tünelden geçtim. Hüngür hüngür ağladım. Biz gittik büyük yüklerle tehlike altında eşya taşıdık. Ama inanın elimde çay bardağı sarsılmadı o çay bitene kadar’ dedi. O kadar güzel yollar yapmışız. Sağlıkta kimse elimize su dökemez. Sağlıkta sisteminde kimsenin söyleyeceği sözü yoktur. Yine aynı şekilde ekonomide şu an sıkıntılar yaşanıyor ama dünya kavruluyor. Dün ki manipülasyonu hepiniz izlemişsinizdir. Arkadaşlar direk saldırı var bunu görüyorsunuz ve saldırının kaynağını da duyduk. İş bankası yatırımdan yaklaşık 50 milyon tane hisse senedi satıyor ve bedeli 40 milyar Türk lirası arkadaşlar. Bu operasyon değil de ihanet değil de nedir. Dolayısıyla biz bunları görüyoruz seziyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız konuyla ilgili yaklaşımını ve bize verdiği özgüveni her zaman hissediyoruz. Sonuna kadar da arkasındayız. Biz bunları aşacağız. Asla bundan sonra kimsenin adamı olarak devam etmeyeceğiz. Kendi öz milli değerleriyle üretim yaparak inşallah bundan sonra gelecek kuşaklar bambaşka bir Türkiye’de yaşayacaklar. Biz bundan sonra Türkiye için gazeller yazacağız gazeller yazıyoruz arkadaşlar” diye konuştu.

“CUMHUR İTTİFAKININ İSTİKAMETİNDE SORUN YOK”

2023 motivasyonu için Kütahya’ya geldiklerini bildiren AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Gündoğdu, “Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığımızın Türkiye genelinde bu hikâyenin kahramanı sensin temalı teşkilat akademisi programı dolayısıyla Kütahya’mızdayız. Benim ve diğer arkadaşlarımızın konuları yeniden büyük Türkiye, dünya yıldızı Türkiye, Türkiye’nin sessiz devrimleri, iletişimden eğitime, eğitimden sosyal politikaya, yerel yönetimlerden teşkilatçılığa, son kongrelerimizde seçimle ve atama ile iş başına gelen Türkiye geneli yaklaşık 7 bin teşkilat mensubumuzu birikimlerini, motivasyonlarını arttırmak hem de 2023 yolculuğuna hazırlamak için buradayız. Kütahya’da bizim Ak Parti olarak bu zamana kadar Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmayan, her zaman yanında olan ve her zaman üzerine düşenin fazlasıyla yapan teşkilatımızla 6 ders bugün, 4 derste yarın olmak üzere birbirinden farklı Türkiye’nin güzide, yetişmiş, siyasetçi, akademisyen, gazeteci, alanında uzman yetkin arkadaşlarımızla teşkilatımız bir araya gelecek ve 2023 yolculuğumuzda bir tarafta cumhur ittifakı bir tarafta millet ittifakı. Cumhur ittifakının istikametinde sorun yok. İttifak ortakları arasında da bir sorun yok. Vatanın bölünmezliğinden, bayrağın indirilmezliğinden ezanın dindirilmezliğine, PKK’yı yok etmeden terörü yok etmeye hiçbir sorun yok. Kişilik farklılıkları olabilir fakat istikamet farklılığı yok. Karşımızda kulaklarına Amerikan Başkanı Joe Biden’in sufle yaptığı, adına millet ittifakı denen ama 40 yıllık PKK, terör ve teröristle mücadeleyi bitirmemizde bile birliktelik yapmayan, teröristle ve PKK ile mücadele teskeresine büyük abisin, büyük partisinin hayır dediği küçük ortağının birinin evet dediği, diğerinin de büyük ortağının hayır demesini bayramla karşıladığı bir tablo var. Fetö ile 15 Temmuzda şehit olan canlarımız, gazilerimizin de bekleyişine uygun yaptığımız mücadeleyi, atılanları geri alacağız diyen bir muhalefet ve PKK ile mücadele teskeresine hayır diyen bir ana muhalefetin içinde bulunduğu bir millet ittifak. Biz bu ittifakın milletin değerleriyle çok örtüşük olmadığını net görüyoruz. Milletimizde görüyor ama bu gördüklerimizde daha adanmış daha birikimli daha ortak akılla hayata yansıtmak için Kütahya teşkilatımızla bugün bu bereketli kar havasında bereketli bir toplantı yapacağız” ifadelerini kullandı.  AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu