KütahyaManşetSiyaset

“Gel De Esnaf Ziyareti Yap”

YRP Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin AK Parti Milletvekili Ahmet Tan’ın “Deve misiniz, kuş musunuz?” sözlerine tepki gösterdi. Ahmet Tan’ı Kütahya’da esnaf ziyareti yapmaya davet eden Gezgin, “Buyurun bakalım, esnaf ziyaretlerini bir yapın. Gezinde bir göreyim. Esnafın içinde gezebiliyor musunuz? Orada meclis kürsülerinden esip gürlemek çok kolaydır” dedi.

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin, AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan’ın muhalefete yönelik “Deve misiniz, kuş musunuz artık karar verin” sözlerine sert tepki verdi. Ahmet Tan’ı Kütahya sokaklarına esnaf yapmaya davet etti. Ahmet Tan’a yüklenen Osman Gezgin, “Onlar herkese deve veya kuş mantığıyla baktığı için biz ne deveyiz ne kuşuz. Biz insanız. Olaylara insani melekelerimizle bakarız. Siz sadece ve sadece ekonomileri düzgün para babaları gözüyle bakarsanız, süt liman, ekonomi düzgün sanarsınız. Halkın içine girip konuşursanız farklı bir boyuta geçer iş. Biz hemen hemen her gün esnaf ziyareti yapıyoruz. Sizde buyurun bakalım, esnaf ziyaretlerini bir yapın. Gezinde bir göreyim. Esnafın içinde gezebiliyor musunuz? Orada meclis kürsülerinden esip gürlemek çok kolaydır. Gel de esnaf ziyareti yap” diye konuştu. Her gün sokakta olduklarını, halkın sorunlarını bildiklerini söyleyen Osman Gezgin, “Halkın içine girip problemleri dinlemek zordur. Biz halkın içindeyiz. Halkın dertlerini çok iyi biliyoruz. Neşteri nereye vuracağımızı biliyoruz. 2022’de seçim beklentimiz yüksek. Bu şekilde ülke devam edemez, 2022’nin ortalarına doğru erken seçim beklentimiz var. Biz bugünden seçime hazırız. Sandık müşaitlerimizi yazıyoruz. Teşkilatlanmalarımızı tamamladık” ifadelerini kullandı.

“ANKARA’DA Kİ BÜROKRATLARIMIZI TARIYORUM”

Milletvekilliği ve belediye başkanlığı için Kütahya’daki karşılığı olan kişileri tespit etme çalışmalarını anlatan Osman Gezgin, “Milletvekilleri başkanlık sisteminde etkisiz eleman gibi oldu. Bu bakış açısıyla alakalı bir konu. Lideriniz size nasıl bakıyor? Bizim milletvekilimiz yok ama biz her ay il başkanları toplantısı yapıyoruz. Genel Başkanımız aylık konuşmasını yapıyor, genel başkan yardımcıları tespit ve sunumlar yapıyor. Akabinde bütün il başkanları kendi şehirleriyle ilgili tespitlerini aktarıyor. Her ay ilde il ve ilçe yöneticileriyle toplantı yapıyoruz. Bu sistem en ince kılcal damarlara kadar ulaşmış oluyor. İl başkanlarının anlattıkları Genel Başkanının nezdinde çok önemli. Diğer partilerde genel başkan konuşuyor, alkışlıyor ve dağılıyorlar. Şu an indir kaldıra döndü iş. Kütahya’da en liyakatli kişiler kimse onları aday yapacağız. İl Başkanı olarak Ankara’da ki bürokratlarımızı tarıyorum. Görüşmesem bile onlar hakkında halktan bilgiler topluyorum. Bizde avcılık yapıyoruz bu anlamda. Kim oraya oturabilir, kimler yapabilir, başarılı olabilir diye araştırıyoruz. Başarılı olacağını düşündüğümüz arkadaşlardan adaylıklarını açıklamasını isteyeceğiz ilerleyen süreçte. Adayları sistem belirleyecek. Belediye başkanlığı boyutunda, belediyenin ekonomisini biliyor olacak. Ayağı yere basan, o şehirde karşılık bulabilecek projeleri hazır olacak. Mülakatlardan sonra bu sayı 4’e indirilecek. 4’e indirilen bu kişiler halka sorulacak. Anketlerle vatandaşa sorulacak. Çıkan kişi aday gösterilecek. Bu sistem her türlü şehirlerde kazanır diye düşünüyoruz” açıklamalarında bulundu. AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu