Kütahya

Gelecek, kitap okuyarak büyüyen çocuklara emanet

Gelecek, kitap okuyarak büyüyen çocuklara emanet

23 Nisan; devletin temelinin atıldığı, egemenliğin Türk ulusuna devredildiği gün… Ankara’da Atatürk önderliğinde toplanan milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtıkları bugün, Mustafa Kemal Atatürk tarafından Ulusal Egemenlik Bayramı olarak tüm dünya çocuklarına armağan edildi.

Bu haber 2021-04-22 10:27:33 eklenmiş ve 39 kez görüntülenmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk; “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.” sözüyle çocukların geleceğin mimarları olduğunu vurguladı.

İnsanlığın ve ülkelerin gelişimi çocuklara verilen eğitimin niteliği ve onlara kazandırılan değerli alışkanlıklara bağlıdır. Kitap okumanın; her yaştan insana, bilişsel anlamda kattığı değeri kanıtlayan bilimsel veriler, çocukların gelecekte kuracakları dünyanın da okumakla şekillendiğinin altını çiziyor. Geleceğin yaratıcısı çocukların dil becerileri, hafıza ve pratik düşünme yetileri kitap okuma alışkanlıklarıyla gelişiyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu