Kütahya

“Gerçek çiçek kadınlardır”

Uluslararası Germiyan Kültür Sanat Edebiyat ve Bilim Derneği, 8 Mart Dünya kadınları günü dolayısıyla “Çiçekler her zaman vardır, Gerçek Çiçek Kadınlardır" temalı sanal sergi düzenledi. Sergi 13 Mart’a kadar sürecek.

Uluslararası Germiyan Kültür Sanat Edebiyat ve Bilim Derneği, Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü temalı karma sergi düzenledi. Sergi “Çiçekler her zaman vardır, Gerçek Çiçek Kadınlardır” başlığında gerçekleşti. Sergi sanal olarak Sanata Renk Katanlar

programı adı altında sunuldu. Açılış kurdelesini Dernek Başkanı Haşim Can ve Şair İsa Kahraman kesti. Açılış saz üstadı Ahmet Taş sazı ile resital yapmasıyla sürdü.  Şiiriyle Nefise Alpertürk ve Esat Anık şiirlerini okudu. 13 Mart’a kadar sürecek sanal sergide 9 Mart’ta Sanata Renk Katanlar programına Kudret Karayiğit saz, ud ve kemanıyla renkli programda Müyesser Çekmez sesi ile seyircilerle buluşacak. 10 Mart’ ta Hasan Durmaz sazıyla şiirleriyle Ömer Yurduseven yayına katılacak. 11 Mart’ta sazı ve sözüyle Aygül Serin,12 Mart Ahmet Ağartan ekibiyle birlikte sazı ve sözüyle yer alacak.
 AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu